Souhlasím se ztrátou práv. Firma z Malty dál pokoutně vydělává na zákaznících O2 - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Souhlasím se ztrátou práv. Firma z Malty dál pokoutně vydělává na zákaznících O2

,
Souhlasím se ztrátou práv. Firma z Malty dál pokoutně vydělává na zákaznících O2
Zdroj: Jan Mihalíček/Euro

Právě jste odsouhlasil platbu pro GameMine ve výši 119 korun za předplatné. Také vás letos na jaře překvapilo, jakou že vám operátor O2 posílá zprávu? A také jste marně hledali odkaz na zrušení, nebo jste sdělení rovnou ignorovali s tím, že jste si nic neobjednali? Nejste sami.

Společnost O2 musí opět řešit stížnosti zákazníků. Stejný problém se přitom objevil už vloni, kdy operátor přislíbil, že objednání služeb od nechvalně proslulého provozovatele online her GameMine bude nutné potvrdit opakovaně. GameMine ale mezitím v Česku pohodlně vydělává dál.

Bohužel stačí kliknout

Provozovatelem online her pod značkou GameMine je GM Europe Limited se sídlem na Maltě. K aktivaci bohužel stačí kliknout na online reklamní banner, přiznává do telefonu operátor zákaznické linky O2. Z PC aktivace není možná, jde to pouze přes mobilní telefon.

O2 tvrdí, že eviduje stížnosti jen u jedné aktivace ze sta. „Fakturace probíhá až druhý den po objednání, zákazník tak má možnost se ze služby odhlásit ještě předtím, než dojde ke zpoplatnění. U zákazníků, kteří využívají pouze datové služby například v modemu, odeslání SMS není technicky možné, proto nyní přistupujeme k takovému opatření, aby zákazníci těchto služeb měli mobilní platby primárně blokované,“ vysvětluje mluvčí O2 Lucie Jungmannová.

Operátor O2 už loni v létě tvrdil, že GameMine vyzval, aby změnil způsob aktivace. Aby se tedy nestalo, že dojde k aktivaci omylem, aby třeba službu aktivovalo jedním kliknutím dítě. „Věříme, že tímto krokem předejdeme nevědomému objednání služby,“ řekla mluvčí O2 loni v létě.

IT podpora GameMine, na kterou se nyní obrátil…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?