Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

 J&T
J&T
Autor: Profimedia.cz

Rossijskij bizňes: J&T Finance koupila privátní banku v Rusku

09. července, 14:00  -  Jiří Zatloukal
 J&T
J&T
Autor: Profimedia.cz
09. července, 14:00

Česko-slovenská skupina J&T Finance Group na jaře převzala moskevský bankovní dům Bankhaus Erbe, který obsluhuje výlučně privátní klientelu. Skupina J&T se dlouhodobě snaží v Rusku rozšiřovat své aktivity. Využít chce hlavně příležitosti v korporátním financování.

Skupina J&T rozšiřuje svou přítomnost na ruském bankovním trhu. „V první polovině roku 2019 byla dokončena akvizice moskevské banky Bankhaus Erbe,“ stojí ve výroční zprávě za rok 2018, kterou skupina J&T aktuálně zveřejnila. Již v roce 2017 J&T převzala AKB Khovanskiy, již následně integrovala do skupiny.

Bankhaus Erbe byla založena v roce 1991, přičemž k začátku června její kapitál přesahoval 16 milionů dolarů a aktiva 65 milionů dolarů. Na svých webových stránkách uvádí, že patří mezi 300 největších ruských bank. Specializuje se – stejně jako J&T Bank – výlučně na služby pro privátní klientelu, bohaté jednotlivce a korporátní klienty.

Skupina J&T Finance Group v uplynulém roce dosáhla čistý zisk ve výši 104,3 milionu eur (2,66 miliardy korun), což je jeden z nejlepších výsledků v historii. Bilanční sumu navýšila na 10,9 miliardy eur z 10,8 miliardy eur v roce 2017.

Před rokem skupina J&T zastavila jednání o vstupu čínské CEFC do vlastních struktur, kdy čínský investor stáhl svou žádost podanou České národní bance o navýšení majetkového podílu ve skupině na padesát procent. Následně v důsledku finančních obtíží skupiny CEFC převzala její 9,9procentní podíl v J&T společnost Rainbow Wisdom Investment Limited, která je ovládaná čínskou skupinou CITIC Group Corporation. V současné době podle J&T pokračují jednání mezi CI