Real Madrid jako Slavia: španělský gigant navázal spolupráci s čínským CITIC - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Real Madrid jako Slavia: španělský gigant navázal spolupráci s čínským CITIC

,
Real Madrid jako Slavia: španělský gigant navázal spolupráci s čínským CITIC
Zdroj: Real Madrid

Slavný španělský fotbalový klub Real Madrid navázal spolupráci s čínskou bankou China CITIC Bank, která pro příznivce klubu vytvoří speciální kreditní kartu. Banka patří do skupiny CITIC Group, která letos převzala evropská aktiva čínské CEFC. Do nich patří i fotbalová Slavia Praha.

Výsledkem spolupráce mezi Realem a bankou CITIC bude kreditní karta, která fanouškům klubu kromě finančních služeb nabídne příležitost soutěžit o lístky a další výhody, včetně možnosti setkat se s některými hráči. Pro madridský tým se jedná o první dohodu tohoto druhu s čínským subjektem.

Dohoda se CITIC je dalším krokem Realu ve snaze vybudovat si v Číně silnější pozici. „Čína je pro Real Madrid jedním z nejdůležitějších trhů,“ řekl Emilio Butragueño, ředitel mezinárodních vztahů klubu. „Dohoda mezi značkami je pokusem o vylepšení vztahu mezi Realem Madrid a jeho příznivci. Navíc jde o inovativní krok v budování značky na čínském trhu,“ dodal.


Přečtěte si více o majetkových změnách ve Slavii:

Majitelem Slavie se stala čínská společnost Sinobo. Její jméno ponese i stadion v Edenu

 Stadion pražské Slavie v Edenu nese nově jméno nového majitele klubu, čínské společnosti Sinobo


Součástí dohody je i snaha o popularizaci fotbalu v Číně. Skupina mladých čínských fotbalistů se už setkala s bývalým hráčem Realu Robertem Carlosem a v budoucnu absolvuje i pětidenní „fotbalovou kliniku“, kterou povede Real Madrid.

Státní skupina CITIC tímto tahem potvrdila svůj zájem o fotbal. V Číně se podílí na provozu klubu Kuoan Peking. V něm nejprve vlastnila většinový podíl, loni v lednu ale přenechala majoritu společnosti Sinobo.

Stejný postup aplikoval CITIC i v případě Slavie. Pražský klub letos nejprve převzal od společnosti CEFC, která se v posledních měsících dostala do velkých finančních problémů. Většinový podíl pak CITIC přenechal právě společnosti Sinobo, majetkově však zůstává ve Slavii zainteresován i nadále.

Přečtěte si také:

Citic přebírá aktiva CEFC skoro za polovinu hodnoty

Stejná blamáž jako v Česku. I v Polsku jde Číňanům hlavně o vliv a hotové firmy

Velké čínské oči aneb Stručná historie slavného čínského investování v Čechách

Cena za tradici: 300 milionů eur. Barcelona nabízí práva na pojmenování svatostánku