Puma zdvojnásobila zisk na 30 milionů eur, začne spolupracovat s AC Milán - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Puma zdvojnásobila zisk na 30 milionů eur, začne spolupracovat s AC Milán

, čtk,
Puma zdvojnásobila zisk na 30 milionů eur, začne spolupracovat s AC Milán
Zdroj: Profimedia.cz

Německý výrobce sportovního oblečení a obuvi Puma ve čtvrtém čtvrtletí více než zdvojnásobil zisk před daní a úroky (EBIT) na 30 milionů eur (761 milionů korun). Firma uvedla, že k výsledku přispěla silná poptávka po botách. Puma zároveň oznámila dohodu o spolupráci se slavným fotbalovým týmem AC Milán.

Puma, která stále zaostává za domácím rivalem Adidas a za lídrem trhu, americkou společností Nike, letos čeká růst provozního zisku o třetinu na 305 a 325 milionů eur. Prodej očištěný o kurzové výkyvy by se měl v letošním roce zvýšit o deset procent.

Nejvýznamnější nárůst zaznamenal klíčový obchod s obuví. Nejrychleji, a to o 18,5 procenta, se zvýšily tržby v Evropě, na Blízkém východě a v Africe, následoval region Severní a Jižní Ameriky se 14 procenty. Celkově se tržby zvýšily o 14 procent a poprvé přesáhly čtyři miliardy eur (více než 101 miliard korun). Firma se v posledních letech soustředí na sporty jako je fotbal, běh a motorismus. Na trh ale kromě toho uvedla kolekci zpěvačky Rihanny.

Francouzská společnost Kering, což je mateřský podnik a zároveň hlavní akcionář, v polovině ledna oznámila, že Pumě předá většinu svých akcií a velkou část rozdělí mezi své akcionáře. Ponechat si hodlá v německé firmě 16 procent akcií. Zhruba 29 procent jich pak bude držet holdingová společnost šéfa Keringu Françoise-Henriho Pinaulta s názvem Artémis, uvedla agentura DPA.

Puma v rozběhu. Na pomoc si bere fotbal, kriket i hip-hop

 Německý výrobce sportovního oblečení Puma - logo

Dále čtěte:

Blamáž Nike: lize dodala nekvalitní dresy, basketbalisté ji sabotují

Sportovním klubům vládnou Cowboys. Jejich hodnota šplhá ke sto miliardám

Obchod miliardářů. Zakladatel Alibaby kupuje od Prochorovova basketbalový tým

Navždy spolu: Ronaldo podepsal doživotní kontrakt s Nike


Ohodnoťte tento článek
Diskuze