Puma posílila pozici v českém fotbale. Po reprezentaci a Plzni nově obléká Slavii - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Puma posílila pozici v českém fotbale. Po reprezentaci a Plzni nově obléká Slavii

,

Dodavatelem sportovního oblečení a vybavení fotbalového klubu Slavia Praha se stala společnost Puma. Novou podobu dresů představily obě strany na společné tiskové konferenci. Puma má kromě Slavie smlouvu ještě s Plzní, nejúspěšnějším klubem posledních let, a také s českou reprezentací.

Slavia už s Pumou spolupracovala v 70. a 80. letech minulého století, od té doby vystřídala několik dodavatelů, naposledy hrála dlouhá léta v dresech britské společnosti Umbro. Nyní se ale vrací ke spolupráci s velkou německou firmou.

Kromě klasických červenobílých sešívaných dresů představila Slavia novou variantu pro venkovní utkání, celou v černé barvě. Třetí – zelenožlutá – sada vychází z barev Pekingu Guoan, čínského partnerského klubu Slavie.

„Puma je gigantická společnost s velkou tradicí. Jsem nadšený, že nás dostala mezi přední evropské kluby,“ okomentoval dohodu Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva Slavie. „Nabídku jsme vybrali kvůli komplexnosti. Její součástí je přestrojování celého klubu, nejen A týmu,“ dodal.


Přečtěte si o majetkových změnách ve Slavii:

Majitelem Slavie se stala čínská společnost Sinobo. Její jméno ponese i stadion v Edenu

 Stadion pražské Slavie v Edenu nese nově jméno nového majitele klubu, čínské společnosti Sinobo


Slavia o novém dodavateli sportovního vybavení jednala několik měsíců. „Byl to velký boj, protože o klub, jakým je Slavia, stála samozřejmě i naše konkurence,“ přiznal pro web Euro.cz Štěpán Reinberger, teamsport manažer Pumy pro Českou republiku, podle něhož rozhodl i fakt, že Puma šla do spolupráce se sportovním řetězcem Sportisimo, který se na začátku roku stal také partnerem Slavie.

Puma už několik let spolupracuje také s českou fotbalovou reprezentací a s Viktorií Plzeň, která je v současnosti na druhém místě nejvyšší české soutěže, právě za pražskou Slavií. „Vnímáme, že v současnosti je naše pozice v českém i celosvětovém fotbale velice silná,“ pochvaluje si Reinberger. Puma je oficiálním dodavatelem například Borussie Dortmund či Olympique Marseille, na konci února oznámila navázání spolupráce s Manchesterem City.

„Fotbalový trh je velice dynamický a jednání s kluby probíhají kontinuálně, takže v kontaktu s nimi musíme být neustále,“ řekl Reinberger na dotaz Eura, zda Puma uvažuje o začlenění dalšího českého klubu do svého portfolia, ve kterém jsou kromě Slavie a Plzně ještě Teplice. „Se současným stavem ve Fortuna lize jsme ale spokojeni,“ dodává.

Dále čtěte:

Další funkce pro Tvrdíka, stal se předsedou představenstva pivovaru Lobkowicz

Stejná blamáž jako v Česku. I v Polsku jde Číňanům hlavně o vliv a hotové firmy

Citic přebírá aktiva CEFC skoro za polovinu hodnoty

Real Madrid jako Slavia: španělský gigant navázal spolupráci s čínským CITIC