PPF může převzít Škodu Transportation, rozhodla Evropská komise - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

PPF může převzít Škodu Transportation, rozhodla Evropská komise

, čtk,
PPF může převzít Škodu Transportation, rozhodla Evropská komise
Zdroj: Archiv

Evropská komise souhlasí s převzetím společnosti Škoda Transportation a několika dalších firem v Česku, ve Finsku a na Kypru investiční skupinou PPF Petra Kellnera.

V Nizozemsku sídlící finanční skupina PPF Group tak kromě Škody Transportation může podle komise převzít také v Česku sídlící VÚKV, Škodu Investment a Bammer Trade. Ve Finsku PPF získá společnost Jokiaura Kakkonen a na Kypru holdingovou firmu Satacoto.

„Souhlas Evropské komise je jednou z důležitých podmínek dokončení celé obchodní transakce. Vypořádání by mělo proběhnout v průběhu dubna,“ uvedla mluvčí PPF Zuzana Migdalová.

Skupina Škoda Transportation s více než 5300 zaměstnanci je největší firmou zabývající se dopravním strojírenstvím ve střední a východní Evropě. Vyrábí tramvaje, příměstské elektrické vlaky, lokomotivy, soupravy metra, trolejbusy nebo elektrobusy.


Čtěte komentář Pavla Párala: Emilovy děti

 Škoda Plzeň


Skupina PPF, která Škodu Transportation koupila loni na podzim údajně za více než deset miliard korun, působí v bankovnictví a finančních službách, telekomunikacích, biotechnologiích, pojišťovnictví, nemovitostech a zemědělství.

Mezi zájemci o převzetí Škody Transportation byl skoro rok za favorita považován největší výrobce kolejových vozidel na světě, Railway Rolling Stock Corporation (CRRC) z Číny. Poté do hry vstoupil konkurenční německý Siemens. Na začátku listopadu pak česká média také s odvoláním na nejmenované zdroje přišla s informací, že Škodu Transportation koupí Energetický a průmyslový holding (EPH) miliardáře Daniela Křetínského, nakonec se však stala kupcem Kellnerova PPF.

Přečtěte si také:

Kde se líhnou miliardáři. Odcházející majitelé Škody Holding vydělali až 50 miliard

Křetínského impérium dál roste. Za miliardy kupuje plynové zásobníky v Bavorsku

Kellner rozšiřuje telekomunikační impérium: PPF koupila aktiva Telenoru ve čtyřech zemích

Škoda Electric dodá do Litvy elektrovýzbroj pro 41 trolejbusů


Ohodnoťte tento článek
Diskuze