Patnáct miliard v mínusu. Tesla se propadla do rekordní ztráty - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Patnáct miliard v mínusu. Tesla se propadla do rekordní ztráty

, čtk,
Patnáct miliard v mínusu. Tesla se propadla do rekordní ztráty

Americký výrobce elektrických aut Tesla Inc. hospodařil v prvním čtvrtletí s rekordní ztrátou 709,6 milionu dolarů (15,2 miliardy korun). Ztráta se prohloubila z loňských srovnatelných 330,3 milionu dolarů. Automobilka očekává, že se jí podaří navýšit výrobu svého nového vozu Model 3 na zhruba 5000 týdně do dvou měsíců.

Bez zahrnutí mimořádných položek ztráta činila 3,35 dolaru na akcii. Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali ztrátu 3,58 dolaru na akcii. Příjmy se zvýšily o 26 procent na 3,4 miliardy dolarů.

Automobilka zatím velmi pomalu navyšuje výrobu svého nového vozu určeného pro masový trh Model 3. V posledním dubnovém týdnu výroba stoupla na 2270 vozů týdně z 2250 v druhém dubnovém týdnu. Původně Tesla předpokládala, že vyrobí 5000 vozů týdně již na konci loňského roku, musela však tento termín několikrát posunout. Šéf automobilky Elon Musk přiznal, že příliš důvěřoval využití robotů při výrobě a že bude muset najmout více lidských zaměstnanců.

Vývoj hodnoty akcií Tesly:

Tesla Chart

Zdroj: IEconomics.com

Tesla dodala, že na konci čtvrtletí měla k dispozici v hotovosti 3,2 miliardy dolarů. Její kapitálové výdaje ve čtvrtletí činily 655,7 milionu dolarů.

Tesla za dobu téměř osmi let, kdy je veřejně obchodovanou společností, vykázala zisk jen ve dvou čtvrtletích. Navýšení výroby nového vozu na 5000 týdně je pro ni důležité kvůli dosažení ziskovosti.

Nejdůležitější muž světa. Musk může postavit na hlavu to, jak žijeme

 Elon Musk

Dále čtěte:

Zlatá horečka mezi nebem a zemí. Investory láká vesmír

V tempu Elona Muska: den rozděluje na pětiminutovky

Musk příliš věřil robotům. Tesla přerušuje výrobu Modelu 3


Ohodnoťte tento článek
Diskuze