Obří transakce v platebním průmyslu: Global Payments koupí za půl bilionu rivala Total System - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Obří transakce v platebním průmyslu: Global Payments koupí za půl bilionu rivala Total System

, čtk,
Obří transakce v platebním průmyslu: Global Payments koupí za půl bilionu rivala Total System
Zdroj: Pixabay.com

Firma zabývající se platebními technologiemi Global Payments koupí konkurenční společnost Total System Services za zhruba 21,5 miliardy dolarů (497 miliard korun) formou výměny akcií. Informovaly o tom dnes společnosti. Je to letos již třetí obří transakce v platebním průmyslu, protože firmy se snaží přizpůsobit růstu bezhotovostních plateb, upozornila CNN.

Akcionáři Total System podle dohody obdrží za jednu svoji akcii 0,8101 akcie Global Payments. Nabídka ohodnocuje jednu akcii Total System na 119,86 dolarů, což představuje zisk 20 procent ve srovnání s cenou z 23. května, kdy se poprvé objevila zpráva o jednání obou firem.

Firmy označují dohodu jako fúzi rovných. Současní akcionáři Global Payments budou po dokončení transakce vlastnit ve sloučené firmě podíl 52 procent a akcionáři Total System zbývajících 48 procent. Sloučená skupina si ponechá název Global Payments. Spojení by mělo být dokončeno ve čtvrtém čtvrtletí.

Transakce vytvoří gigant, který bude obsluhovat 3,5 milionu malých až středně velkých obchodníků a 1300 finančních institucí ve více než 100 zemí. Ročně zpracuje více než 50 miliard transakcí.


Rodí se Sonia. Největší banky v Česku chtějí společnou firmou rozhýbat digitalizaci státu


Total System pomáhá bankám spravovat jejich portfolia kreditních a debetních karet, od autorizace po odhalování podvodů a výpočet odměn. Je největším poskytovatelem těchto služeb v USA, spravuje zhruba 40 procent domácích účtů společností Visa a Mastercard. Global Payments na druhé straně pomáhá při zpracování transakcí kartami obchodníkům a v USA je pátým největším zpracovatelem.

Letos v lednu firma Fiserv uzavřela dohodu o koupi zpracovatele plateb First Data za 22 miliard dolarů. V březnu pak Fidelity National Information Services oznámila koupi Worldpay za 43 miliard dolarů, včetně dluhu.

Dále čtěte:

Apple v roce 2019: chystají se vylepšené iPhony i větší displeje počítačů

Banky, platby, vteřiny. Posílání peněz bude rychlejší

Revolut vstoupil na český trh. Fintechová firma na něm chce mít do konce roku 100 tisíc zákazníků

V Česku startuje Apple Pay, platit se dá iPhony i chytrými hodinkami