Novým ředitelem Microsoftu v Česku bude Urbánek. Vystřídá Weberovou - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Novým ředitelem Microsoftu v Česku bude Urbánek. Vystřídá Weberovou

, red,
Novým ředitelem Microsoftu v Česku bude Urbánek. Vystřídá Weberovou

Novým generálním ředitelem české a slovenské pobočky Microsoftu bude od března dosavadní výkonný ředitel pro podnikové zákazníky T-Mobilu Rudolf Urbánek (38). Nahradí po pěti letech Biljanu Weberovou, která od dubna přebírá vedení segmentu podnikových aplikací Microsoftu pro západní Evropu.

„Microsoft je pro mě nejrelevantnější hráč v oblasti digitální transformace. V posledních letech u něj vnímám obrovský komerční náboj a průlomové inovace. Velmi se těším na to, že se stanu součástí probíhající transformace této společnosti,“ uvedl Urbánek.

Do Microsoftu přejde po 16 letech ve společnostech T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom. V posledních letech zodpovídal jako výkonný ředitel segmentu podnikových zákazníků pro český a slovenský trh za obchodní strategii v obou zemích od vedení přímých i nepřímých prodejních kanálů přes marketing, vývoj nových produktů, plánování a analýzy po řízení vztahů se zákazníky, zákaznické služby a ICT dodávky. V minulosti zastával různé pozice v obchodu a marketingu na Slovensku i v Česku. Vystudoval Ekonomickou univerzitu v Bratislavě.

Weberová byla v čele českého Microsoftu od července 2013, v létě 2016 řídila spojení české a slovenské pobočky. Podílela se na rozvoji vývojového centra v Praze a zejména na posílení pozice firmy.

Česká pobočka Microsoftu zahájila činnost v roce 1992. V červenci 2016 se spojila se slovenskou a vznikl Microsoft Česká republika a Slovensko. Na podzim 2016 bylo v Praze otevřeno vývojové centrum Microsoft Dynamics. Microsoft je mimo jiné tvůrcem operačního systému Windows nebo kancelářského balíku Office.

Přečtěte si také:

Microsoft zvýšil zisk na 145 miliard. Pomohl zájem o cloud

Šéf Avastu Steckler: Ohrožují nás vlády


Ohodnoťte tento článek
Diskuze