Microsoft se po dvou letech vrací k výrobě smartphonů. Prodávat je začne příští rok před Vánocemi - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Microsoft se po dvou letech vrací k výrobě smartphonů. Prodávat je začne příští rok před Vánocemi

, čtk,
Microsoft se po dvou letech vrací k výrobě smartphonů. Prodávat je začne příští rok před Vánocemi
Zdroj: čtk

Americká společnost Microsoft se vrací na trh s chytrými telefony. Společnost představila rozkládací přístroj Surface Duo s duálním displejem a s operačním systémem Android, prodávat ho chce začít příští rok před Vánocemi. Microsoft opustil výrobu mobilních telefonů koncem roku 2017, když se předtím neúspěšně snažil získat podíl na trhu s telefony mimo jiné převzetím výroby mobilních telefonů firmy Nokia.

Microsoft spolupracuje na softwaru pro přístroj s divizí Alphabetu a také plánuje vyvinout vlastní software pro podporu přístrojů s duálním displejem a s Androidem.

Důležitou vlastností přístroje Duo je, že má uživatelům umožnit, aby byli na jedné obrazovce s někým na videochatu a na druhé mohli surfovat po internetu.

Kromě chytrého telefonu chce Microsoft do konce příštího roku přijít se skládacím tabletem Surface Neo s magneticky připojenou klávesnicí a perem. Surface Neo bude vybaven procesory od Intelu a novou verzí operačního systému Windows 10 vytvořenou speciálně pro přístroje s duálním displejem.


Technologické firmy se bojí úřadů: na lobbing vydaly rekordní sumy

 Facebook, ilustrační foto


Microsoft představil své přístroje s ročním předstihem kvůli softwarovým vývojářům, kteří mohou začít vyvíjet aplikace pro nové přístroje.

Obě zařízení Surface mají dva displeje spojené pantem a mohou se skládat jako notebooky. Mohou buď fungovat jako dvě nezávislé obrazovky nebo jako jedna velká. Technologicky jsou méně ambiciózní než skládací přístroje od společnosti Samsung a jiných výrobců, jejichž displeje se při zavírání přístroje skutečně ohýbají. Některé z těchto přístrojů však mají technické potíže.

Čtěte také:

Microsoft koupí zpět vlastní akcie za 40 miliard dolarů a zvýší dividendu

Technologičtí giganti vytvoří společnou platformu. Přenesení dat bude snazší

Největší firmou světa je dle tržní kapitalizace Microsoft. Po sedmi letech vystřídal na čele žebříčku Apple

Ohodnoťte tento článek
Diskuze