Krutý email bankovního šéfa: Jak to, že nejste ve dvě ráno na pracovišti? - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Krutý email bankovního šéfa: Jak to, že nejste ve dvě ráno na pracovišti?

, tre,
Krutý email bankovního šéfa: Jak to, že nejste ve dvě ráno na pracovišti?
Zdroj: Profimedia.cz

Americká investiční banka Moelis se aktuálně těší větší porci pozornosti, než by jí bylo milé. Vděčí za to manažerskému zápalu jednoho z personálních šéfů, který zaměstnancům vytkl, že nejsou na pracovišti. Pozdvižení vyvolal především fakt, že tak učinil dvě hodiny po půlnoci. Případ oživil debatu o pracovních podmínkách na Wall Street.

Brutální email zaslaný zaměstnancům se po zveřejnění na profesním webu Wallstreetoasis stal hitem sociálních sítí.

Nejmenovaný šéf jednoho z oddělení v něm píše: „Právě jsem prošel chodbou a na svých místech jsem viděl tyto lidi…“ Následuje výčet jedenácti osob a vysvětlení, že jediný způsob, jak může mezi stále novými pracovníky rozlišovat, je podle jejich ochoty pracovat v brzkých ranních hodinách.

Jak píše web Business Insider, investiční bankovnictví nikdy není úvazkem od 9 do 17, ale v případě banky Moelis jde ještě o něco jiného. Banka byla založena v roce 2007 a patří mezi takzvané boutique investiční banky, což znamená, že nenabízí plné spektrum bankovních služeb, ale specializuje se jen na konkrétní činnosti, čímž znesnadňuje život velkým bankovním molochům.


Na vztah mezi spánkem a produktivitou jsou i jiné názory než ten v Moelis:

Šest hodin a polední spánek. Úlevy zaměstnancům zvýší produktivitu

Spánek zvyšuje produktivitu.


Moelis například v loňském roce získala kontrakt na přípravu největšího burzovního úpisu v dějinách, jímž má být veřejný prodej akcií ropného gigantu Saudi Aramco.

V prvním čtvrtletí letošního roku banka utržila 92 milionů dolarů jen za poradní či zprostředkovatelskou činnost při fúzích a akvizicích, což ji řadí na 10. místo ve Spojených státech po bok gigantů jako Barclays či Credit Suisse. Loni byla banka ve stejném období 16.

Tento úspěch je ale vykoupen tvrdými nároky na pracovní sílu, která navíc v posledním roce nabobtnala o 15 procent. Společnost se zaměřuje na mladé bankéře s potenciálem růstu. „Nechceme zaměstnávat bankéře na vrcholu. Brzy se dostanete do momentu, kdy platíte za vrchol, ale nedostáváte za to, co očekáváte,“ vysvětlil přístup banky její zakladatel Ken Moelis.

Aktuální kontroverze není prvním případem, který upozornil na pracovní podmínky v bance. V roce 2015 spáchal zaměstnanec Moelis sebevraždu poté, co byl vystaven extrémnímu pracovnímu vytížení. V jeho krvi byly nalezeny stopy kokainu a dalších drog.

Dále čtěte:

Češi tráví v práci více času než Němci, mzdu ale mají třetinovou

Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X

Robot, který vám pomůže usnout

Chytrý polštář, který zklidní váš dech.


Ohodnoťte tento článek
Diskuze