Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

 Majitel společnosti Kiwi.com Oliver Dlouhý
Majitel společnosti Kiwi.com Oliver Dlouhý
Autor: čtk

Kiwi.com chce být globálním virtuálním dopravcem. Hodlá poskytovat cestovní doklad ode dveří ke dveřím

20. listopadu, 12:54 - čtk
 Majitel společnosti Kiwi.com Oliver Dlouhý
Majitel společnosti Kiwi.com Oliver Dlouhý
Autor: čtk
20. listopadu, 12:54

Brněnská společnost Kiwi.com, která je dosud převážně globálním prodejcem letenek, by se chtěla stát globálním virtuálním dopravcem. To znamená poskytnout "na jedno kliknutí" cestovní doklad ode dveří ke dveřím. Generální ředitel a zakladatel firmy Oliver Dlouhý to řekl na konferenci v USA.

Firma se profiluje hlavně jako technologická, která přináší do cestování moderní technologie. Mají zákazníkům zjednodušovat nákup cestovních dokladů a samotné cestování. V minulosti již představila několik inovativních cestovatelských produktů a nyní pracuje na tom, aby nabídla kompletní řešení pro nejvýhodnější cestu. „Zákazník si bude moci vše zařídit přes jednu platformu Kiwi.com, ať už se bude chtít vydat na tropickou dovolenou nebo se nechat odvézt taxíkem do jeho oblíbené restaurace,“ řekl Dlouhý.

Firma na jedné platformě poskytuje distribuční kanál pro všechny zúčastněné dopravce, a to jak letecké, tak železniční, autobusové, MHD i taxíky a alternativní služby pro individuální dopravu. Vzniká tak celosvětová dopravní síť. „I díky tomu můžeme partnerům-dopravcům poskytnout údaje o poptávce a cenách v reálném čase, což jim usnadní optimalizaci nabídky. Denně vyřizujeme více než 100 milionů vyhledávacích požadavků,“ uvedl Dlouhý.


Návštěva v Kiwi.com: Podívejte se, odkud prodává letenky miliardář Oliver Dlouhý

 Nové kanceláře brněnského prodejce letenek Kiwi.com Nové kanceláře brněnského prodejce letenek Kiwi.com Nové kanceláře brněnského prodejce letenek Kiwi.com Nové kanceláře brněnského prodejce letenek Kiwi.com

Všechny
fotografie