Exnáměstkyně Kovačovská povede plynárenský svaz - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Exnáměstkyně Kovačovská povede plynárenský svaz

,
Exnáměstkyně Kovačovská povede plynárenský svaz
Zdroj: archiv Euro

Bývalá náměstkyně ministerstva průmyslu Lenka Kovačovská je novou výkonnou ředitelkou Českého plynárenského svazu. Nahradí Jana Rumla.

Odchod náměstkyně pro energetiku Lenky Kovačovské z ministerstva průmyslu byl jednou z nejsledovanějších personálních změn, které dělala nedávná Babišova vláda bez důvěry. Zvlášť za situace, kdy resort neměl na místo adekvátní náhradu a nástupce na klíčovou pozici hledal řadu měsíců. Tím se stal počátkem září René Neděla, který na ministerstvo přišel z Energetického regulačního úřadu.

Nyní je jasné i o další kariéře Kovačovské. Zkušená energetička míří na pozici výkonné ředitelky Českého plynárenského svazu. „Přiznám se, že plynárenský sektor mi přišel zajímavější než elektroenergetika,“ řekla webu Euro.cz Kovačovská. Ta ve funkci nahradí Jana Rumla, který se po šesti letech rozhodl o prodloužení mandátu neucházet.


Čtěte: ČEPS platí za služby projektantů 100 milionů, i když sám by to zvládl levněji

Stožáry vysokého napětí


Nová ředitelka se chce zaměřit na regulatorně-legislativní oblast, jako novela energetického zákona, klimaticko-energetické cíle Evropské unie pro rok 2030 a očekávaný plynárenský balíček. „Upravuje se zákon o podporovaných zdrojích energie, kde se diskutuje nejen role zemního plynu, ale i bioplynu. V klimaticko-energetickém balíčku bude zásadní ozeleňování plynárenství a přístup k infrastruktuře,“ dodala Kovačovská.

Lenka Kovačovská je absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. V minulosti působila ve společnosti ČEPS. Od roku 2013 pracovala na Ministerstvu průmyslu a obchodu, o dva roky později se stala náměstkyní pro energetiku. Odvolána byla v průběhu „systemizace“ náměstkovských pozic pod ministrem v demisi Tomášem Hünerem letos v lednu. Spolu s ní skončila na ministerstvu i většina dalších náměstků.

Čtěte také:

Ostrá slova energetiků: Ministerstvo průmyslu nic nedělá, rozvoj je zablokovaný

Lov posledních partyzánů. Babišově čistce stále odolává Beneš

Jen pro vyvolené: na stabilizaci sítě vydělají majitelé uhelných elektráren

 E.ON otevřel velkokapacitní úložiště v Mydlovarech

Ohodnoťte tento článek
Diskuze