Čistá mobilita. Honda chce v roce 2025 prodávat v Evropě pouze auta na elektřinu - Euro.cz

Přihlášení

Čistá mobilita. Honda chce v roce 2025 prodávat v Evropě pouze auta na elektřinu

, čtk,
Čistá mobilita. Honda chce v roce 2025 prodávat v Evropě pouze auta na elektřinu
Zdroj: Profimedia.cz

Japonská automobilka Honda chce v roce 2025 prodávat v Evropě pouze auta na elektřinu, tedy elektromobily a hybridy. Původně počítala s tím, že bude mít elektrifikované dvě třetiny vozů. Nový záměr oznámila dnes na ženevském autosalonu.

Honda uzavřela partnerství se společností Moixa, která vyvíjí technologii pro agregaci zdrojů, a společností Ubitricity, jež se specializuje na dobíjení.

„Od března 2017, kdy jsme oznámili onen první závazek, nabral posun směrem k elektrifikaci značné tempo. Problémy v oblasti životního prostředí jsou nadále hnacím motorem poptávky po čistší mobilitě. Technologie se vyvíjí stále dál a lidé začínají měnit svůj pohled na samotný automobil,“ uvedl výkonný viceprezident společnosti Honda Motor Europe Tom Gardner.

Automobilka v Ženevě předvedla koncept e Prototype, který je předzvěstí prvního sériově vyráběného akumulátorového elektromobilu značky pro evropský trh. Jde o vůz určený pro městský provoz, s dojezdem přes 200 km a funkcí rychlého nabíjení, díky které lze 80 procent kapacity akumulátoru nabít za 30 minut. Disponuje dynamickými jízdními vlastnostmi a sportovní konfigurací s pohonem zadní nápravy. Sériová verze modelu e Prototype bude představena ještě letos.

Počátkem letošního roku společnost uvedla na trh zcela nový model CR-V Hybrid, který využívá plně hybridní technologii i-MMD se dvěma elektromotory.

Pomalý rozjezd. Elektromobilita v Česku je pořád v plenkách

 Zákazníci si nemohou vůz nijak upravit, dostanou předpřipravené modely. Zato je mohou dostat do druhého dne

Přečtěte si také:

Svět v roce 2040: díky elektromobilům klesne spotřeba ropy o 7 procent

Kupředu, elektrická! Automobilový průmysl v Evropě se dramaticky mění

Nový rekord: v Norsku měly loni elektromobily na prodeji třetinový podíl

Elektromobily připraví Německo o 100 tisíc pracovních míst v různých odvětvích, vyplývá ze studie

Diskuze