Česká nádraží a koleje jsou v exekuci. Kvůli pár desítkám tisíc - Euro.cz

Přihlášení

Česká nádraží a koleje jsou v exekuci. Kvůli pár desítkám tisíc

,
Česká nádraží a koleje jsou v exekuci. Kvůli pár desítkám tisíc
Zdroj: čtk

Správa železniční dopravní cesty, které patří koleje a nádraží v celé České republice, je v exekuci. Informaci lze vyčíst z katastru nemovitostí, které SŽDC patří. Zápis je evidován i na čísle budovy pražského hlavního nádraží.

Podle informací týdeníku Euro spadla státní organizace do exekuce kvůli nezaplaceným dluhům, a to v poměrně marginálních částkách. Samotná organizace informaci potvrdila. „Bylo zahájeno exekuční řízení z důvodu pozdní úhrady závazku SŽDC v řádu několika desítek tisíc korun. Částka již byla uhrazena,“ sdělila mluvčí Kateřina Šubová s tím, že SŽDC očekává ukončení řízení a žádné komplikace kvůli exekuci nemá.

Podle dostupných dokumentů má SŽDC na krku řízení hned dvě. Jedno začalo 28. srpna kvůli sporu SŽDC a společnosti Hickson ze středočeských Středokluk. Náklady nalézacího řízení jsou v tomto případě ve výši 18 271 korun. Hickson se podle obchodního rejstříku zabývá pronájmem budov, výrobou, obchodem a službami.

Druhá exekuce přišla stejně jako ta první z Exekutorského úřadu Kroměříž. Tentokrát jde o 35 424,50 korun a věřitelem je živnostník Josef Najman z Hluboček na Olomoucku. Zastupuje ho stejný advokát jako firmu Hickson, konkrétně Michal Filouš z Olomouce. Exekuce začala ve stejný den jako ta předchozí.

Řízení je jen v počáteční fázi. Nebyl vydán exekuční příkaz k prodeji nemovitostí. Podobně se kvůli marginálním částkám v minulosti ocitl v exekuci třeba pražský magistrát nebo Pražský hrad, protože ignoroval pokutu v prohrané kauze Peroutka.

Čtěte také:

Osekané vedení drah dalo nové smlouvy manažerům ČD Cargo