Menu Zavřít

Sto eur, a o vaše portfolio se postará „robot“. Revolut spouští v Česku novou službu automatizující investice šité zákazníkům na míru

21. 2. 2024
Autor: Revolut

Stáhnete appku, zřídíte si účet, v dotazníku odpovíte na několik otázek, vložíte aspoň sto eur (přibližně 2 500 korun) a pak už nemusíte vůbec nic řešit. Zhruba tak funguje nová funkce platební služby Revolut, kterou se tato původem litevská firma rozhodla na zdejším trhu zavést. Nese název Robo poradce a její vedení se dušuje, že díky ní dokáže klientům své společnosti ušetřit čas a zautomatizovat investice jim přizpůsobené na míru.

„Víme, že mnoho našich zákazníků nemá čas spravovat své portfolio nebo investovat do jednotlivých cenných papírů. Až 53 procent zákazníků, kterých jsme se v loňském roce dotazovali, uvedlo, že pokud jde o investování, netuší, kde začít. Robo poradce byl navržen tak, aby udělal investování dostupnější,“ nechal se za Revolut slyšet vedoucí služeb Jmění a Obchodování (EHP) Rolandas Juteika.

Stavební spoření Čechy zklamalo. Které investice se nám začínají více líbit?
Přečtěte si také:

Stavební spoření Čechy zklamalo. Které investice se nám začínají více líbit?

„Chceme našim zákazníkům poskytnout možnost, jak nechat jejich peníze, aby pracovaly pro ně. Věříme, že zákazníci toto řešení, které jim bude přizpůsobené na míru a umožní jim investovat bez stresu, ocení,“ dodal.

Do jakých finančních instrumentů bude klient investovat, určí Robo poradce na základě odpovědí, jež mimo jiné vyhodnocují jeho postoj k riziku a finanční cíle. Po vložení příslušné částky na účet je ihned investuje a následně i nepřetržitě spravuje. To vše za roční poplatek ve výši 0,75 procenta z hodnoty portfolia, který je splatný každý měsíc.

Co se samotných investičních možností týče, Revolut svým zákazníkům nabízí přístup k více než 2 200 cenným papírům kótovaným na burzách ve Spojených státech, dalším 220, které jsou kótované v Evropské unii, a také k 270 ETF fondům.

Využíváte službu Revolut?

Byl pro vás článek přínosný?


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).