Kde je chyba? Nová vojenská škola má jen tři studenty - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Kde je chyba? Nová vojenská škola má jen tři studenty

,
Kde je chyba? Nová vojenská škola má jen tři studenty

Přestože ministerstvo obrany připravuje nový středoškolský obor v Karlovarském kraji už od podzimu 2017, zájem o něj je stále mizivý.

V rámci prvního kola přijímaček se na na vojenský středoškolský obor Strojírenství na sokolovské průmyslovce ze dvaceti zájemců nyní dostali jen tři žáci. “Největším problémem bylo pro uchazeče splnit požadovaná kritéria jednotné části zkoušky, a to z matematiky a z českého jazyka a literatury,” reaguje Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

“Požadovaná kritéria výsledků z matematiky nedosáhlo 80 procent uchazečů, z českého jazyka a literatury to bylo 25 procent. Z tělesné přípravy nesplnilo kritéria 30 procent z celkového počtu uchazečů,” upřesňuje Fajnor nevalné výsledky.

Ministerstvo obrany ani Karlovarský kraj se však myšlenky na nový obor nechtějí vzdát. Do středy 22. května sbírají přihlášky do druhého kola přijímacích zkoušek. “Na základě výsledků a počtu úspěšných uchazečů rozhodneme o otevření či neotevření oboru v Sokolově,” dodává Fajnor.

To je posun oproti loňsku, kdy po fiasku v prvním kole – přihlásilo se sedm žáků a zkoušky úspěšně zvládli jen dva – obrana raději druhý termín ani nevypisovala a obor vůbec neotevřela.

Dále čtěte:

Metnar selhává. Tlačí obranu do maléru

Ohodnoťte tento článek
Diskuze