Budoucnost online erotiky? Internet okouzlila virtuální kreslená modelka - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Budoucnost online erotiky? Internet okouzlila virtuální kreslená modelka

,
Budoucnost online erotiky? Internet okouzlila virtuální kreslená modelka
Zdroj: twitter.com/ProjektMelody

Tlačítko sexu, nevěstinec se silikonovými figurami, umělá inteligence pro orální sex. Nové technologie stále více pronikají do světa erotiky. Nyní slaví úspěch virtuální modelka Projekt Melody, která získala tisíce fanoušků během několika dní.

Melody se objevila v létě loňského roku, na erotické videochatovací stránce Chaturbate se ale objevil až nyní. První tamní představení jí vyneslo více než 14 tisíc fanoušků. Na twitteru má přes 112 tisíc sledujících.

Podle oficiální legendy je Melody umělou inteligencí, jejíž zdrojový kód byl narušen pornovirem. Uvádí také, že jí je 19 let, má boty velikosti 7 a košíčky C. „Nemám stvořitele a nejsem ani loutka. Jsem to, co všichni vidí, jsem umělá inteligence,“ řekla Melody webu Vice.

Za projektem stojí designér Digitrevx, který stvořil i další virtuální osobnosti, jako třeba Kizunu Ai. „Fyzika, řeč, oči, obočí. Všechno včetně jejích prstů funguje v reálném čase,“ uvedl tvůrce. „ To jí dává kompletní kontrolu a možnost odpovídat svým fanouškům,“ dodal.

Není ale jasné, kdo Melody fakticky ovládá. Chaturbate se vyznačuje důkladným ověřováním identity a věku modelek. Ty musejí před prvním vystoupení zaslat kopii osobních dokladů i se s nimi vyfotit. Melody ovšem uvedla, že podmínky stránky splnila standardně, což ale platforma nepotvrdila.

Melody se rychle stala trnem v oku některých dalších modelek vystupujících také na Chaturbate. Ty tvrdí, že kreslený avatar připraví o práci skutečné ženy a také, že Melody přivede na platformu děti. Smířlivěji se vyjádřila například modelka Lennox May. Ta oceňuje kvalitu použitých technologií, ale zároveň si není jistá, jestli Melody a její budoucí následovníci nepatří spíše na specializované portály.

Animovaná modelka má „život“ každopádně jednodušší. Nemusí se obávat stalkerů, reakcí okolí či rodiny, ani se starat o přípravu studia. S tím se modelky z masa a kostí nemohou poměřovat. Ženy také kritizují, že se Melody hned na začátku své kariéry dostala na prominentní místo na úvodní stránce. „Existují tisíce modelek, které tráví více hodin, než má průměrný pracovní týden tím, že se snaží dostat na úvodní stránku,“ komentovala kritiku svých kolegyň May. „Některým se to nikdy nepovede,“ dodala.

Hologramy i virtuální hvězdy již fungují ve světě pop music. V minulosti jako hologram vystoupil například Michael Jackson, Tupac Shakur nebo Amy Winehouse. Existují také virtuální zpěvačky jako Hatsune Miku či Maya Kodes. Předobrazem druhé jmenované je dvojice žen – tanečnice a zpěvačka