Sex bez svádění: nesmělým mileniálům má pomoci technologie LoveSync - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Sex bez svádění: nesmělým mileniálům má pomoci technologie LoveSync

,
Sex bez svádění: nesmělým mileniálům má pomoci technologie LoveSync
Zdroj: Profimedia.cz

LoveSync je tlačítko, které má zakřiknutým mileniálům umožnit říci si o sex, aniž by riskovali ztrapnění či odmítnutí. Využít ho ale mohou třeba i dvojice příliš zaneprázdněné, jimž na romantické svádění nezbývá čas. Dodávat se bude v páru a napájení zajistí USB konektor.

V posledních letech se množí informace o tom, že mladí lidé spadající do generace takzvaných mileniálů mají méně sexu a sexuálních partnerů než jejich rodiče.

Možná za to může narcismus podporovaný sociálními sítěmi, možná vznik zcela nových sexuálních orientací, jako jsou například autosexuálové, kteří se věnují randění sami se sebou.

Prudérnější než rodiče….

Faktem ale je, že oproti starším generacím jsou mileniálové v oblasti sexuality prudérnější a vědci se už začínají ozývat. Důvodem přitom nemusí být jen přehršel stresu či pracovních povinností, ale třeba i komunikace.

Využili byste technologii LoveSync?

Problémy v komunikaci těch „šťastně zadaných“, kteří ale neví, jak vyslat partnerovi ty správné signály, které by úspěšně odstartovaly intimní chvilky, hodlá vyřešit technologická hračka s názvem LoveSync.

O co jde? LoveSync je ve své jednoduchosti pomyslným „tlačítkem sexu“, které umožňuje přeskočit fázi mileneckých náznaků a nejistoty, jestli má partner na milostné hrátky náladu. Romantiku sice zabije, nesmělé jedince ale povzbudí, a jak uvádí jeho autoři, také zbaví nepříjemného pocitu z možného odmítnutí.

Rozkoš bez rizika?

LoveSync se vyrábí v páru. Po zmáčknutí tlačítka se na zařízení protějšku objeví časově omezené okno, během kterého může nabídku stisknutím přijmout. Pokud tlačítko nestiskne, je iniciátor odmítnut diskrétně.

„Jste zamilovaní, ale nejste si vždy úplně jisti, kdy má váš partner náladu na romantické chvilky… a někdy vás odmítne. Takže se přestanete tak často snažit. S produktem LoveSync neexistuje odmítnutí, vina nebo promarněné příležitosti,“ uvádějí autoři a LoveSync označují za ekvivalent Tinderu pro páry.

LoveSync má i nevýhody. Například je zatím zcela závislý na přísunu elektřiny skrze USB port. Bez zásuvky v dosahu si tak páry, které spolu o sexu nemluví, budou muset na intimitu nechat zajít chuť.

Jak poznamenává technologický server The Verge zařízení je navíc koncipováno striktně jako produkt pro monogamní dvojice, čímž se logicky vylučuje ze hry v dnešní době na popularitě nabývající polyamorie, tedy stav, kdy lidé mají romantické vztahy společně v počtu více než dva.

Problém podle The Verge může navíc nastat v situaci, kdy tlačítko stiskne někdo třetí, se kterým se původně nepočítalo například domácí mazlíček. V takových případech může dojít k nedorozuměním. Podle webu Zdnet, který se taktéž věnuje technologiím, by bylo praktičtější, kdyby LoveSync fungoval jako mobilní aplikace, jelikož mobil má dneska u sebe prostě každý.

K tématu sexuality dále čtěte:

Waleské město investuje miliony do „antisexových“ toalet. Páry odradí alarm i vodní trysky

Média škodí sexu. Partnery odcizuje televize, internet i telefony

Co láme vaz předních politiků? Už od nepaměti peníze, moc a…sex

Kdo zachrání pornobyznys? Dva Slováci to zkusí s Blockchainem

Ohodnoťte tento článek
Diskuze