V čem pomáhá prestižní titul MBA? - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

V čem pomáhá prestižní titul MBA?

, Ústav práva a právní vědy,
V čem pomáhá prestižní titul MBA?
Zdroj: Ústav práva a právní vědy

Proč bych měl dělat MBA? Vyplatí se mi to? Základní otázky, které si kladou všichni zájemci o studium MBA. Obory jejich činnosti i profese, které vykonávají, jsou různé, potkávají se však v motivaci a hledání nových cest. Zde je pět nejčastějších motivů, proč lidé začínají studovat MBA.

1. MBA může pomoci s kariérním postupem

Jedním z nejčastějších důvodů pro studium MBA je to, že pro mnoho lidí může znamenat další posun v jejich kariéře. Zní to jako fráze, ale funguje to. Po určité době práce lidé zjistí, že dosáhli určité úrovně ve své profesi a potřebují impuls, ​​aby se dostali na pozice na jiné úrovni a začali například vést tým nebo řídit klíčovou oblast ve firmě. MBA vnáší do sady dovedností specifické obchodní znalosti, strategické myšlení, time management nebo psychologii, což představuje nezbytnou výbavu při ucházení se o pozice na úrovni vyššího managementu. Pro ty nejodpovědnější pozice připravují programy MBA Strategický management, MBA Leadership a MBA Řízení lidských zdrojů.

2. MBA vám pomůže navázat cenné kontakty

Důležité pro další kariéru není jen to, co znáte, ale rovněž koho poznáte. Pokud studujete MBA, můžete se setkat s mnoha lidmi: budete obklopeni lektory a studenty z mnoha odborných oblastí a s různou úrovní i záběrem zkušeností. Živá lektorská setkání, která jsou součástí distančních programů MBA, jsou cestou, jak získat nejen znalosti, ale i kontakty, které vám v budoucnu mohou pomoci otevřít dveře do společností a odvětví, jež vás zajímají. Kromě toho dobré profesní školy pořádají semináře, na kterých můžete poznávat lidi z obchodního světa i mimo něj. To vše představuje neocenitelná aktiva při hledání či změně zaměstnání po ukončení studia.

MBA vám pomůže navázat cenné kontakty

3. MBA vám pomůže dozvědět se víc o nových oborech

Mnoho lidí dnes plánuje přejít z jednoho odvětví do druhého. MBA jim může pomoci se získáním praktických znalostí a konkrétních postupů, které mohou být pro nové odvětví nezbytné. Existují MBA specializace, které studenty vybaví specifickými znalostmi, jako například MBA Management ve zdravotnictví, MBA Management ve školství nebo MBA Real Estate. Podobně přechod do nových funkčních oblastí jako je například marketing nebo obchod vyžaduje jiný způsob myšlení o podnikání a managementu. V těchto případech studenti volí specializované programy MBA Public Relations nebo MBA Management obchodu, které jim pomáhají mezery ve znalostech překlenout. Specializace nabízejí v ČR pouze kvalitní profesní školy, mezi které patří například i pražský Ústav práva a právní vědy, který umožňuje vybírat celkově z 30 profesních programů.

MBA vám pomůže dozvědět se víc o nových oborech

4. MBA podporuje mobilitu studentů

Program MBA může být dobrou podporou k přestěhování za prací do jiného města nebo dokonce do jiné země. Studium MBA vám může pomoci získat profesní sebejistotu a přesvědčit společnosti, pro které chcete pracovat. Mnoho studentů volí svůj program MBA s dlouhodobým výhledem na práci a pobyt po ukončení studia. Obecně roste mezinárodní mobilita studentů, což znamená, že narůstá počet zájemců, kteří studují online, nebo v jiné zemi, než odkud pocházejí. Ústav práva a právní vědy umožňuje studovat MBA 100% online z kanceláře, na služebních cestách nebo z domova. Tato škola rovněž akceptuje seminární a závěrečné práce ve slovenštině. Čeští i zahraniční studenti mohou využít i programy vyučované v anglickém jazyce MBA Business Development a LL.M. International Commercial Law.

MBA podporuje mobilitu studentů

5. MBA vám může pomoci vylepšit osobní finance

Základní pointa je, že program MBA by měl pomoci k budoucímu zvýšení platu. Pro většinu zájemců o studium MBA je očekávání zvýšení platu po absolvování studia jedním z hlavních požadavků pro hodnocení kvality školy a splnění očekávání spojených se studiem. Zvýšení platu je vždy otázkou několika faktorů, průzkumy mezi absolventy MBA v Česku ale dlouhodobě ukazují, že přes 80 % z nich si po studiu MBA finančně polepší.

MBA vám může pomoci vylepšit osobní finance

Jak si vybrat vhodnou školu ke studiu MBA?

Pokud uvažujete o studiu MBA, nepodceňujte výběr školy. Zjistěte si podrobnější informace o studijních programech, náplni výuky i celkové historii a tradici školy. Rovněž se vyplatí navštívit Den otevřených dveří a seznámit se s vedením školy a výukovým zázemím.

Zájemce o studium by měl volit školu podle svých reálných kariérních ambicí a profesních cílů. Je třeba si uvědomit, že většina českých držitelů MBA jej neabsolvovala na zahraničních školách. Optimální volbou je studium na specializované profesní škole, kde student dosáhne nejlepšího poměru výkonu a ceny. Školy dnes navíc poměrně běžně nabízí možnost úhrady školného v režimu splátek.

Součástí studia MBA jsou živá lektorská setkání

Studium MBA představuje finanční i časovou investici, od které každý předpokládá návratnost a užitek v podobě kariérního růstu a nových znalostí. Vždy je třeba si zjistit o podrobnosti před podáním přihlášky, aby studium naplnilo veškerá očekávání.

Další informace najdete na www.ustavprava.cz.

Slavnostní promoce se konají v pražském Rudolfinu
V čem pomáhá prestižní titul MBA?
2.1 (42.5%) 8 hlasování
Diskuze