Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Češi si oblíbili nákupy ze zahraničí

Globalizace je znát v každém odvětví a nakupování není výjimkou. Dnes lidé čím dál víc…

Zabezpečení vozu proti krádeži vám zlevní pojištění

Většina dnešních moderních vozů je zabezpečena alarmem, který vás upozorní na neoprávněné…

Immofinanz a O2 prodloužily své partnerství

Společnost Immofinanz prodloužila na konci roku 2018 smlouvu se společností O2, hlavním…

O operativní leasing je stále větší zájem – jeho podobu mění Driveto Klub

04. února, 08:00 - PNM International
Komerční sdělení
04. února, 08:00

Klasická půjčka na auto už není v kurzu. Hitem je operativní leasing, který máte možnost kdykoliv ukončit. Nabízí ho zatím jenom jedna firma.

O automobilu se s nadsázkou mluví jako o dalším členu domácnosti. Ne snad proto, že bychom k němu měli až tak hluboký vztah, i když mnozí majitelé mají, ale spíše proto, kolik nás stojí. Vysoké jsou pořizovací náklady, provoz v podobě pohonných hmot a různého spotřebního materiálu v souvislosti s pravidelnou údržbou auta, no a nejméně příjemné jsou pak nečekané výdaje ve chvíli, kdy se nám na autě něco porouchá.

Jelikož je průměrné stáří vozů v Česku 15 let, asi není třeba zdůrazňovat, že se majitelé těchto ojetin s těmito „nečekanými“ výdaji setkávají dnes a denně. Ještě vám v servisu neopravili jednu závadu (jste na čekací listině na vhodný termín opravy), a už se na autě vyskytne další, která z vás na chvíli udělá „konzumenta“ veřejné dopravy. Levný nákup staršího vozidla, mnohdy s nejasným původem nebo přetočeným tachometrem, tak dokáže být doslova černou dírou vašeho bankovního konta. I proto obliba operativního leasingu stále stoupá.

Operativní leasing dnes uzavírá polovina firem a třetina domácností

Pro soukromé osoby i pro firmy je příjemné mít auto bez starostí, spolehlivější díky tomu, že je nové, a současně bez nečekaných výdajů. Nejste vydáni všanc servisům, ve kterých máte často pocit, že už vám snad podle faktur za poslední tři roky museli sestavit nové auto, a přesto pořád nešlape, jak by mělo. U operativního leasingu se o vše stará leasingová společnost. Výhodou rovněž je, že odpadá vstupná investice v podobě akontace, která bývá běžná u leasingu. Operativní leasing přitom pro podnikatele nabízí stejnou výhodu, jako klasický leasing – jako finanční služba se rovnou odepisuje z daní.

Ne pro každého je však závazek platit operativní leasing dva roky tím pravým

Firmy snižují počet zaměstnanců nebo náklady a eliminují množství aut. V domácnosti se rozhodnete řešit automobil jiným způsobem; rozroste se vám rodina a potřebujete auto větší; nebo jej spolu s dalšími závazky nezvládáte splácet. Důvodu se může objevit celá řada, jak na straně firem, tak u soukromých osob. Řešením je operativní leasing bez určení doby splácení. Ten jako jediný na českém trhu nabízí Driveto Klub. Stačí zaplatit vstupní poplatek odpovídající výši dvou měsíčních splátek a auto si máte možnost pronajmout formou operativního leasingu na libovolně dlouhou dobu. Kdykoliv jej lze vrátit a službu přestat využívat. Nebo automobil vyměnit za jiný. Vše bez jakýchkoliv sankčních poplatků.

Pro mladé, úspěšné i pro lidi v neustálém pohybu

Pro koho operativní leasing Driveto je? Životním stylem úspěšných lidí dnes není suplovat práci automechanika, jak tomu bylo dříve. Nechtějí ani trávit čas v servisech a nestále řešit problémy, které auto má. Naopak. Chtějí jezdit v novém, bezpečném a bezproblémovém autě, do kterého pouze natankují palivo. Takto žijí mladí lidé ve městech, je to přesně to, co oceňují ženy a co šetří drahocenný čas podnikatelům a rovněž firmám. Než platit lidi, kteří se starají o vozový park firmy, je levnější pořídit auta na leasing – samozřejmě operativní. Operativní leasing Driveto je řešením, když chceme auto na splátky a současně bez starostí o jeho provoz.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Kdy budou Velikonoce?
Na splátku hypotéky již Češi vynakládají téměř 50 % příjmu
GDPR po roce: bouře ve sklenici vody či obří byrokracie?
Kraje rozdělí 3 miliardy korun na nové kotle. Poslední vlna dotací pomalu startuje
Jak zdanit příležitostný příjem?
Auta
V Ženevě se opět představí novodobý Stratos. Tentokrát s…
Opravdu jsou levná auta spolehlivější? Ne, nejspolehlivější je Lexus a Porsche 911
Kvíz: Poznáte správně model auta podle těchto detailů?
FCE Italia a PSA prodlužují smlouvu o spolupráci
Bentley Bentayga Speed: Téměř nejrychlejší SUV světa má 635 koní a jede až 306 km/h
Technologie
Cnews FM: Nebývale pozitivní události kolem studia Warhorse a bank [podcast]
Samsung Galaxy Tab S5e je tenký jako břitva a dlouho vydrží
Bez dotací se elektromobily nerozšíří. Lidem se nevyplatí, ukazuje studie
Nvidia měla loni tržby skoro 12 miliard dolarů, GeForce a Tegra teď ale klesly o 45 %
NASA se rozloučila s vesmírným rekordmanem Opportunity
Hry pro příležitostné hráče