Hlídače financí si najalo 58 tisíc lidí, nabízí pohled bank - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Hlídače financí si najalo 58 tisíc lidí, nabízí pohled bank

, CRIF,
Hlídače financí si najalo 58 tisíc lidí, nabízí pohled bank
Zdroj: CRIF

Jak hodnotí vaši úvěrovou rizikovost banky a finanční instituce? Kam vás řadí v rámci regionu a věkové skupiny? Odpověď nabízí nová online služba webu kolikmam.cz zahrnutá do balíčku #kolikmam365 k přehledu vašich dluhů a zasílání varovných sms.

Na 2,41 bilionu korun se ke konci 3. čtvrtletí 2019 vyšplhalo zadlužení obyvatel Česka. Je o 143,7 miliardy korun vyšší než před rokem. Naopak nesplácený dluh občanů se snížil o 5,3 miliardy korun na 31,2 miliardy korun. Ukazují to data Bankovního a Nebankovního registru klientských informací.

Neplatičů tedy ubývá. Faktem bohužel zůstává, že značná část z nich si zadělává na problém právě před Vánocemi. Kvůli často zbytečným a drahým dárkům se unáhleně vrhají do nevýhodných a přitom nejhalasněji inzerovaných půjček. Berou si jich i několik naráz. Na splátky pak nemají, nebo zapomínají. Příklad by si měli vzít ze zodpovědnějších spotřebitelů, kteří pochopili, že online monitorovat mohou dnes rovněž i své finanční závazky. Nejenom domy a auta. Počet registrovaných uživatelů portálu kolikmam.cz, který je projektem CRIF – Czech Credit Bureau a obou registrů, už atakuje hranici 58 tisíc. Registrace do portálu je zdarma.

 Hodnocení klienta a přehled splátkového kalendáře v aplikaci #kolikmam365

Prostřednictvím zmíněného webu mohou online, tedy pohodlně z domova, požádat o své výpisy z registrů (bankovního a nebankovního). Mají tak přehled o svých současných i minulých půjčkách. Stačí pár kliknutí myší a Výpis z registrů je k dispozici on-line. Závazky jsou v registrech evidovány ještě 4 roky po uhrazení poslední splátky. Proto jsou výpisy ideálním pomocníkem při budování pozitivní úvěrové historie. Žadatel s čistým „finančním rejstříkem“ má u banky větší šanci získat například hypotéku, navíc s výhodnější úrokovou sazbou.

Služba Hlídám si, kolik mám zase klienta esemeskou či mailem včas informuje nejen o nezaplacené splátce. Ale také například o úvěrové žádosti podané zlodějem klientovy identity. K tomu dochází nejen po ztrátě či krádeži dokladů, ale i následkem nelegálního zkopírování personálních dat z e-pošty nebo počítače. Bez tušení poškozeného!

 Výpisy z registrů v uceleném přehledu v aplikaci #kolikmam365

Zvýhodněný balíček zmíněných služeb nazvaný #kolikmam365 s roční cenou 499 Kč je nově rozšířen o grafickou ilustraci finanční pozice uživatele v rámci věkové skupiny a regionu. Takže má představu, jak jeho důvěryhodnost finanční instituce hodnotí.
Přes kolikmam.cz se dá rovněž objednat výpis exekucí či NetAgent, který hlásí podezřelé pohyby citlivých dat klienta v internetovém prostoru, třeba kšefty s nimi na anonymních darkwebech.

CRIF už v příštím roce zpestří svůj servis v kolikmam.cz o přehled transakcí na osobních účtech. Klientům pak nabídne komplexní náhled na jejich finance.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze