Nuslemi otřásl výbuch. Na místě jsou dva těžce popálení muži - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Nuslemi otřásl výbuch. Na místě jsou dva těžce popálení muži

,
Nuslemi otřásl výbuch. Na místě jsou dva těžce popálení muži
Zdroj: Ondřej Stratilík/Euro

V pražských Nuslích došlo k požáru v bytě, kterému podle dosavadních informací předcházela i exploze. Lékaři ošetřují dva muže s těžkými popáleními, policie oblast uzavřela.

“Bohužel dva muži utrpěli těžká popálení,” popisuje Ondřej Franěk, tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy. Z nuselské ulice Svatoslavova, kde k požáru došlo, byli převezeni na popáleninové oddělení na Vinohradech. Lékaři ošetřili i několik zasahujících policistů a hasičů, kteří se nadýchali dýmu.

Kromě dvou zraněných záchranáři z domu evakuovali i několik dalších lidí. Jak řekla Andrea Zoulová, pražská policejní mluvčí, prošetřuje se podezření, že požáru měla předcházet exploze. Víc informací však budou mít vyšetřovatelé až v průběhu dne.

Zatím tak není jasné, jestli za požár může únik plynu nebo něco jiného. Plyn unikl i v pondělí odpoledne při výkopových pracích v dolní části pražského Václavského náměstí a hasiči s policisty evakuovali několik domů. To se naštěstí obešlo bez zranění.

Velká část Svatoslavovy ulice u nuselského Náměstí Generála Kutlvašra zůstává uzavřena, za páskami stojí několik sanitek, hasičských vozů a policejních aut. Požár tak komplikuje i dopravu.

 Nuslemi otřásl výbuch

Ohodnoťte tento článek
Diskuze