Zemanovci se přestěhovali. Teď sídlí u obchodníka s Hitlerovými hrníčky - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Zemanovci se přestěhovali. Teď sídlí u obchodníka s Hitlerovými hrníčky

,
Zemanovci se přestěhovali. Teď sídlí u obchodníka s Hitlerovými hrníčky
Zdroj: Petr Horký

Strana práv občanů Zemanovci (SPOZ) na začátku července přesunula své sídlo do budovy, kterou prostřednictvím své společnosti Luxia vlastní podnikatel Emerich Drtina. Ten se „proslavil” tím, že na svém e-shopu prodává hrníčky s vyobrazením Adolfa Hitlera nebo Jiřího Ovčáčka. Nabízí třeba i trička s Reinhardem Heydrichem či Jiřím Kajínkem. Sám dokonce napsal knihu Adolf Hitler – Obrazy ze života vůdce.

Na stejné adrese v pražských Vršovicích, kde má nově kanceláře SPOZ, sídlí také Drtinovo nakladatelství Naše Vojsko a rovněž Nadační fond Má vlast katolického aktivisty Michala Semína, kterého letos neúspěšně navrhlo Okamurovo hnutí SPD na člena Rady ČTK. Sídlo tu má i společnosti Česká citadela Petra Hájka, někdejšího šéfa tiskového odboru prezidentské kanceláře Václava Klause.

Hájek i Semín dlouhodobě spolupracují v rámci ultrapravicového sdružení Akce D.O.S.T. Zemanovci a SPD zase dlouhodobě spolupracují v rámci několika předvolebních koalic. Nájemci kanceláří u Drtiny tak k sobě ani v minulosti rozhodně neměli daleko.

Hitler, Palach, Drtina, všichni jedna rodina. Emerich Drtina prodává i hrnek s vlastním portrétem.

Hitler, Palach, Drtina, všichni jedna rodina. Emerich Drtina prodává i hrnek s vlastním portrétem.

„Dostali jsme výpověď od Prahy 10 z původních prostor a tady byly kanceláře volné a pro naši potřebu dostatečné,” říká předseda SPOZ Lubomír Nečas. S Drtinou se podle svých slov seznámil až při prohlídce nemovitosti.

Oba muže seznámil tajemný společný známý, jehož totožnost ani jeden nechce prozradit. „Volal mi kamarád, který s SPOZ má nějaký vztah, jestli nemám volné prostory. Je blbost říkat to jméno,” uvedl na dotaz týdeníku Euro Drtina. Podle jeho vyjádření mu SPOZ platí za dvě kanceláře s recepcí 15 tisíc korun měsíčně.

Drtina byl v minulosti jednatelem a rektorem Mezinárodního institutu podnikatelství a práva (MIPP), který v Česku fungoval jako pobočka Užhorodské národní univerzity (dříve Zakarpatská státní univerzita) a prodával tady ukrajinské tituly, které v minulosti jako rovnocenné uznávala například plzeňská právnická fakulta. MIPP dříve vlastnili různí ruští podnikatelé, z toho dva z Moskvy. Sám Drtina se honosí čestným titulem dr. h. c. právě z této ukrajinské univerzity. Získal ho díky tomu, že se podle svých slov „zasloužil o rozvoj této školy”.

Dále čtěte:

Zpráva o extremismu: v šíření rasové a náboženské nenávisti dominuje SPD

Za podporu uprchlíků e-mail „od Hitlera“. Šéf Siemensu čelí výhrůžkám neonacistů

Zemanovci se přestěhovali. Teď sídlí u obchodníka s Hitlerovými hrníčky
3.7 (73.33%) 3 hlasování
Diskuze