Stuchlík končí v politice. Dřívější kandidát ANO na pražského primátora se vrací k byznysu - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Stuchlík končí v politice. Dřívější kandidát ANO na pražského primátora se vrací k byznysu

, čtk,

Pražský zastupitel a někdejší kandidát ANO na primátora Petr Stuchlík se rozhodl odejít z politiky. Informaci deníku Dnes potvrdil jeho mediální zástupce Adam Zvonař. Stuchlík odchází z ANO a příští týden rezignuje také na mandát v zastupitelstvu hlavního města.

„Byla to mimořádná roční zkušenost. Ale stále hůře jsem se smiřoval s tím, že v politice na rozdíl od byznysu nemůžu věci rychle měnit a posouvat k lepšímu,“ vysvětlil konec v politice Stuchlík. O svém rozhodnutí zároveň informoval premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, dodal Zvonař.

Byl by Petr Stuchlík lepším primátorem než Zdeněk Hřib?

Podnikatel a zakladatel společnosti Fincentrum Stuchlík byl v loňských komunálních volbách lídrem ANO v Praze jako nestraník, vybral ho Babiš. Nahradil Patrika Nachera, kterého dříve v referendu zvolili pražští členové hnutí. ANO skončilo ve volbách až na pátém místě a ocitlo se v opozičních lavicích.

V zimě se stal Stuchlík členem nejsilnější vládní strany a uvažoval i o tom, že by se na sjezdu stal členem předsednictva. Měl ambice i v pražské organizaci ANO. Nakonec se ale rozhodl svou roční politickou kariéru ukončit a znovu se naplno věnovat podnikání.

Dále čtěte:

Návrat ztracených duší. ANO se potřebuje vrátit do pravého středu

Pirát na radnici. Lidé jsou zvědaví na práci, ne na záplavu hlášek, říká Hřib

Z představitelů stran lidé nejvíc věří Babišovi, nejméně Okamurovi, vyplývá z průzkumu

Ohodnoťte tento článek
Diskuze