Spasiba! USA přijaly ruskou nabídku pomoci pro boj s koronavirem - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Spasiba! USA přijaly ruskou nabídku pomoci pro boj s koronavirem

ČTK,
Spasiba! USA přijaly ruskou nabídku pomoci pro boj s koronavirem
Zdroj: čtk

Do Spojených států odletí ruský speciál se zdravotnickým vybavením, kterým chce Moskva pomoci Washingtonu v boji proti pandemii způsobené koronavirem. Asistenci v pondělí nabídl v telefonickém hovoru ruský prezident Vladimir Putin svému americkému protějšku Donaldu Trumpovi, který ji přijal. Podle agentury Interfax to dnes řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

Rusko již před necelými dvěma týdny vyslalo lékařskou pomoc a armádní experty do Itálie, která byla v té době zemí s největším počtem infikovaných. Do země podle ruských médií dorazilo osm týmů vojenských lékařů, zhruba stovka armádních specialistů v oborech virologie a epidemiologie, speciální dezinfekční vozidla a další zařízení.

Nejhůře zasaženou zemí na světě, pokud jde o počet infikovaných, jsou nyní podle dostupných statistik právě Spojené státy, kde úřady evidují již téměř 175 tisíc nakažených. Odhaduje se, že tento údaj bude dál stoupat v důsledku širšího testování pacientů. Po celé zemi vznikají polní nemocnice v očekávání náporu nemocných. Jen v americkém státě New York, který je epicentrem pandemie v USA, se ke včerejšímu dni nakazilo koronavirem 75 795 lidí, což je o devět tisíc více než pondělí. Co do počtu obětí nemoci COVID-19 USA již předstihly Čínu, kde se koronavirus objevil ke konci loňského roku poprvé. S více než 3 400 mrtvými jsou Spojené státy v celosvětových statistikách čtvrté za Itálií (přes 12 400 obětí), Španělskem (přes 8 200) a Francií (více než 3 500). Čína registruje na 3 200 mrtvých.


Rusko zatím zaznamenalo 2 337 nakažených, přičemž za posledních 24 hodin jich přibylo 500. Obětí nemoci COVID-19 oznámila Moskva zatím 17. Desítky ruských regionů přijaly přísná opatření po vzoru Moskvy, kde lidé nesmějí opouštět byty s výjimkou nejnutnějších nákupů v nejbližším obchodě či lékárně, vyvenčení psa a vynesení smetí, anebo vyhledání nutné pomoci.

Spasiba! USA přijaly ruskou nabídku pomoci pro boj s koronavirem
4.4 (88.31%) 142 hlasování
Diskuze