„Pán odpadu” končí. Ředitel Manhart odchází z ministerstva životního prostředí - Euro.cz

Přihlášení

„Pán odpadu” končí. Ředitel Manhart odchází z ministerstva životního prostředí

,
„Pán odpadu” končí. Ředitel Manhart odchází z ministerstva životního prostředí
Zdroj: mzp.cz

Přestože se nyní ostře sledovaná nová odpadová legislativa řeší na vládě, její autor se klidí. Jaromír Manhart, ředitel odboru odpadů ministerstva životního prostředí, končí v listopadu.

„Jaromír Manhart odchází z ministerstva po vzájemné dohodě,” potvrzuje Petra Roubíčková, mluvčí resortu. A proč to načasování? „Dokončil úkol, který mu byl svěřen, tedy přípravu nové odpadové legislativy, která čeká na schválení vládou,” pokračuje mluvčí.

Jaromír Manhart pracuje na ministerstvu životního prostředí od roku 2002, jen v letech 2013 a 2014 si odskočil do soukromé sféry do firmy SGS Czech Republic. Nyní podle informací týdeníku Euro míří do Státního fondu životního prostředí ČR.

Jak dále zjistil týdeník Euro u několika zdrojů z resortu a úřadu vlády, nečekaný a rychlý Manhartův konec je velmi pravděpodobně důsledkem nejasností a kontroverzí kolem nových odpadových zákonů.

Nejenže je několikrát shodila ze stolu legislativní rada vlády a v meziresortním připomínkovém řízení se k nim sešlo rekordních tři tisíce připomínek, ale navíc s nimi má problém i Andrej Babiš. Projednávání nové legislativy se i proto na vládě v úterý zaseklo.

Jízda na zelený plyn. Česko vsadí na biometan

 Bioplynová stanice - ilustrační foto

Dále čtěte:

O volech a lidech. Dosažení rovnováhy v Česku by si žádalo zvýšení stavů dobytka

Klimatolog Tolasz: Planeta uživí všechny, pokud se změní hospodaření s půdou a potravinami

Idealistův ráj: bavorská vesnička uskutečnila vlastní Energiewende

Z odpadkového koše do nádrže: Seat vyrábí biometan z odpadu

Diskuze