Nejbohatším Číňanem je šéf Alibaby Jack Ma, majetek mu vzrostl o třetinu - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Nejbohatším Číňanem je šéf Alibaby Jack Ma, majetek mu vzrostl o třetinu

, čtk,
Nejbohatším Číňanem je šéf Alibaby Jack Ma, majetek mu vzrostl o třetinu
Zdroj: Profimedia.cz

Nejbohatším Číňanem je zakladatel internetové společnosti Alibaba Jack Ma, hodnota jeho majetku meziročně vzrostla o 35 procent na 39 miliard dolarů (875 miliard korun). Na druhé místo klesl realitní magnát Sü Ťia-jin, šéf developerské firmy Evergrande Group, jehož majetek dosáhl 36 miliard dolarů. Napsal to šanghajský měsíčník Hurun Report.

Proti loňsku miliardářů v Číně ubylo. Hlavním důvodem je pokles cen čínských akcií a také zpomalení ekonomiky. Ze seznamu miliardářů tak vypadlo 456 lidí. K zařazení na seznam je nutné mít alespoň dvě miliardy jüanů (289 milionů dolarů; 6,5 miliardy korun).

Jackovi Ma, třiapadesátiletému zakladateli největšího čínského internetového obchodu, se podařilo dostat do čela seznamu už podruhé za čtyři roky. Ma teprve před měsícem oznámil, že se příští rok z vedení Alibaby stáhne.

Třetí místo s majetkem 35 miliard dolarů obsadil majitel internetové firmy Tencent, šestačtyřicetiletý Ma Chua-tcheng, známý také pod jménem Pony Ma. Loni byl druhý.


Jack Ma: Obchodní válka mezi USA a Čínou může trvat 20 let

 Šéf Alibaby Jack Ma


Rekordní je letos podíl žen mezi miliardáři, činí 28,7 procenta. Nejbohatší ženou je s 22 miliardami dolarů sedmatřicetiletá realitní developerka Jang Chuej-jen.

Výrazně méně bohatých na seznamu tvoří lidé zastoupení v politickém vedení Číny. Jejich podíl se snížil na 7,5 procenta, což představovalo 142 lidí. Loni jich bylo ještě deset procent a před pěti lety dokonce 15,7 procenta.

Dále čtěte:

Nebojte se selhání. Nejbohatší Číňan Jack Ma radí, jak být úspěšný

Bezos zažívá rekordní rok. Stane se prvním dolarovým bilionářem?

Poslední rok. Jack Ma odejde z čela Alibaby v září 2019

Jak dlouho vydělávají miliardáři vaši roční mzdu? Bezosovi stačí pár vteřin

Ohodnoťte tento článek
Diskuze