Věčně nespokojená? Ženy přemýšlejí o změně práce 17krát ročně - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Věčně nespokojená? Ženy přemýšlejí o změně práce 17krát ročně

,

Zajímavý průzkum provedla agentura pro výzkum veřejného mínění OnePoll. V září se ptala žen v Británii na to, jak často uvažují o změně zaměstnavatele. Dospěla k překvapivému závěru. Není to jednou nebo dvakrát ročně, jak by se mohlo zdát, ale dokonce 17krát.

Pokud se v práci přistihnete, že máte zaječí úmysly a chcete změnit práci, je to normální. Průměrná žena podle průzkumu agentury One Poll myslí na změnu práce 17krát za rok, tedy 1,4krát za měsíc.

Průzkum si zadala asociace účetních AAT, která nabízí rekvalifikační kurzy pro účetnictví. Šetření se konalo v září a byly dotazovány dva tisíce žen.

I když ženy často o změně přemýšlejí, pouze menší část z nich nakonec rozhodující krok učiní. Je to asi pětina. Rachel Kellettová z AAT tvrdí, že nikdy není pozdě uvažovat o změně profese.

„Je důležité, abychom si ujasnili, že jsme si vybrali správný obor,“ zdůraznila. V kurzech mají i sedmdesátníky.

Průzkum také zjišťoval, kolik času ženy tráví v práci přesčas. V průměru to je sedm hodin měsíčně, což za celý produktivní život znamená 3948 hodin. Z šetření také vyplynulo, že průměrná žena má za svou kariéru pět pracovních milostných románků. Ty se stávají ale v souvislosti s hnutím #MeToo více tabu.

Dále čtěte:

Po Hollywoodu Bollywood. Hnutí #MeToo po roce dorazilo do Indie

Důsledek #MeToo: ve Spojených státech přibývá feministů

Soudružka žena aneb Emancipace žen za socialismu

Z galerií mizí obrazy, ze startu F1 modelky

Ohodnoťte tento článek
Diskuze