Třpytivá jako diamant. Po moři by mohla plout jachta inspirovaná šperkem od Cartiera - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Třpytivá jako diamant. Po moři by mohla plout jachta inspirovaná šperkem od Cartiera

,
  • Italští designéři navrhli superluxusní jachtu, která má připomínat slavný 128karátový diamant od Cartiera

  • Cestujícím nabídne kino, klavírní salon i panoramatický výhled na oceán. Součástí bude několik VIP kajut, ale i velký apartmán se zabudovaným stropním akváriem

  • Projekt je zatím ve fázi konceptu. Zda se nakonec dočká realizace, designéři zatím neuvedli

Že by diamanty neměly plavat ve vodě? Italské studio Gabriele Teruzzi Yachts & Design má jiný názor. Tato představa se designérům totiž líbila natolik, že navrhli plavidlo Stella del Sud, při jehož ilustraci se nechali inspirovat 128karátovým diamantem od Cartiera.

Jak je vidět na digitálním nákresu, luxusní šperk připomínají elegantní ostré linie i boční prosklení, které spojuje všechny paluby. Skleněné panely jsou navíc umístěny tak, aby od sebe odrážely světlo, a tím zajišťovaly neustálý třpyt. Podobně jako diamant.

Jachta do každého počasí. Švédské studio představilo luxusní loď za 1,6 miliardy, jež se hodí do Antarktidy i monackého přístavu

Kromě kina v podpalubí, přistávací plochy pro vrtulník a tří integrovaných bazénů, jež na různých úrovních vytvářejí efekt vodopádu, je superjachta vybavena také soukromým salónkem a osmi VIP kajutami. Nechybí ani posilovna či klavírní místnost s výhledem na oceán. Významným prvkem je pak luxusní otevřený plážový klub, který svým zjevem vychází z paláce Caserta, bývalé královské rezidence v jižní Itálii, kterou vytvořil bourbonský panovník Karel III. jako konkurenci pro francouzský zámek Versailles.

Solná stěna, chill-out zóna i stropní akvárium

Při realizaci konceptu navrhl tým designérů jachtu tak, aby ze svých kajut nabídla cestujícím jedinečný pohled na moře. Ten mají zajistit velká panoramatická okna, která v noci zobrazují osvětlení s dešťovým efektem. Obyčejná na lodi není ani 325 metrů čtverečních velká sluneční paluba lákající na odpočinkovou zónu, vířivku a jídelní prostor pod širým nebem.

Historickým Benátkám by mohly před potopením pomoct ,létající‘ elektročluny ze Švédska. Jejich zavedení je ale zatím v nedohlednu

Velkou část paluby pak zabírá luxusní apartmá se solnou stěnou, jež kromě vlastní koupelny disponuje akváriem instalovaným ve stropě nad postelí. Zajímavě řešeny jsou boky trupu lodi. Nacházejí se v nich totiž dveře, které slouží coby vstup na dvě samostatné terasy o rozloze 30 metrů čtverečních.

Zatím jen ,na papíře‘

Zda se Stella del Sud stane skutečností, anebo zůstane konceptem, se zatím neví. O dalším vývoji jachty tým Gabriele Teruzzi Yachts & Design zatím mlčí. Jako taková není navíc jedinou nevšední novinkou v této oblasti.

Nedávno byla představena například do přírodního stylu laděná jachta Symbiosis od švýcarského designérského studia Kurt Merki, jejíž dominantou je paluba plná zeleně. Franco Gnessi & Partners zase představili šedesát metrů dlouhé plavidlo Geko 60 připomínající japonskou pagodu.