Ruský hacker si hraje na Robina Hooda. Obírá kasína na automatech

10. srpna 2017, 06:07  -  frn
10. srpna 2017, 06:07

Programátor Alex žije v Petrohradu. Naplno se vrhl na programování, jež dokáže oblafnout výherní automaty. Jeho lidé za týden po celém světě umí "vydělat" i 250 tisíc dolarů. Hazardní průmysl si to prý zaslouží.

Matematik a programátor Alex zvolil zajímavou exit strategii po osmi letech podnikání. Místo najímání a řízení nových lidí, se vydal na cestu, která je v mnoha zemích za hranicí zákona.

Vymyslel způsob, jak vydělat peníze na výherních automatech po hernách na celém světě. Alex má zálibu pro reverzní algoritmy, které pseudonáhodně generují čísla (angl. PRNG). Tyto algoritmy řídí na první pohled nepředvídatelné chování výherních automatů.

PRNG
Generátor pseudonáhodných čísel (Pseudorandom number generator - PRNG) je efektivní deterministický program, který generuje posloupnost čísel, statistickými testy pokud možno nerozlišitelnou od náhodné. Byť existují zdroje skutečně náhodných jevů (kvantové generátory, šum), pseudonáhodné generátory (a postupy jakými se vytvářejí) jsou klíčovým prostředkem moderní kryptografie. Na nich se zakládají pravděpodobnostní kryptosystémy s veřejným klíčem, digitální podpisová schémata, bit-commitment protokoly a interaktivní zero-knowledge důkazové systémy.

Zdroj:cs.wikipedia.org/wiki/Generátor_pseudonáhodných_čísel

Ruský hacker dokáže předpovědět, kdy bude automat s vyšší pravděpodobností vyplácet výhru. Špinavou práci v terénu pro něj dělají najatí lidé. O jeho příběhu informoval časopis Wired.

Čtyři spolupracovníci dokáží z automatů po celém světě týdně (od kasín v Macau až po Peru) vytáhnout okolo 250 tisíc dolarů (5,5 milionu korun). Na prolomení algoritmu potřebují natočit video automatu v akci na telefon a pak jej pošlou do Petrohradu. Alex zanalyzuje video a předpoví, kdy automat vyplatí výhru. Lidem u automatu zavibruje telefon a jim stačí jen zmáčknout knoflík na automatu, který jej roztočí. V různých kasínech pak tým sbírá jednotlivé výhry.

Moderní Robin Hood

Alex tvrdí, že svým hackováním neporušuje ruské zákony, a dělá ze sebe moderního Robina Hooda. Bohatým kasínům bere a sobě dává. „Výrobci automatů tvrdí, že poskytují zábavu, ale známe povahu této „zábavy“. Vše co dělají, je jen o pohybu peněz,“ odpověděl e-mailem redaktorovi Wired ruský programátor.

„Jejich úkolem je pomáhat kasínům brát peníze od lidí. Moje práce je pomoci sobě (a lidem) vzít peníze kasínům,“ hájí svůj přístup.

Každopádně ne všude jeho filosofii sdílejí. Ve Spojených státech byli jeho čtyři spolupracovníci už v roce 2014 obviněni a odsouzeni z podvodu, když „dojili“ kasína v Missouri, Illinois a Kalifornii. Odseděli si několik měsíců.


Češi rádi sází. Loni to bylo 200 miliard:

Nový rekord. Češi loni prosázeli téměř 200 miliard


Hacker loni nabídl australskému výrobci automatů Aristocrat Leisure, že za příslušný poplatek zastaví své lidi, aby tyto zranitelné mašiny obírali o peníze a ničili firmě pověst. Technická data o výherních automatech a jejich slabiny chtěl v případě odmítnutí zveřejnit na internetu.

Nakonec Tracy Elkertonová, šéfka regulace a produktů firmy, navrhla schůzku na neutrální půdě v Americe, aby firma pochopila, proč některé její automaty vyplácejí více peněz než jiné. Alex ale na léčku neskočil a do Ameriky neodletěl, kde by riskoval zatčení.

Akademie FSB

Časopisu prozradil něco ze svého soukromí. Vystudoval matematiku a programování na nejmenované ruské univerzitě a pak dva roky strávil na akademii ruské bezpečnostní služby FSB (nástupce KGB), která školí ruské agenty. Měl také učit kryptografii a hacking na vojenské univerzitě v Petrohradě.

V té tobě jej hazard nezajímal, považoval jej za „zdanění hlouposti“. Před deseti lety ale začal pracovat pro jedno ruské kasíno jako hacker na volné noze, aby dokázal přijít na slabiny výherních automatů rakouské firmy Novomatic a pomohl změnit jejich nastavení, kdy vyplácely 90 procent majiteli a hráčům jen 10 procent. Tak se dostal k algoritmům postavených na PRNG a studoval je tak dlouho, až jim dokonale porozuměl.


Heren v Česku ubývá, ale roste počet automatů:

Heren v Česku proti loňsku ubylo šest procent


Automaty Novomatic v současné době vydělávají peníze v 50 zemích světa a společnost měla obrat v roce 2016 2,3 miliardy eur (60 miliard korun).

Stupňování požadavků

Tracy Elkertonová nabídku ruského hackera odmítla v obavě, že by stupňoval své nároky. Takové jednání hackerů potvrdil i Steve Stone z IBM, který radí firemním klientům, jak se chovat při podobném kybernetickém vydírání. Firmy často litují, že s takovými lidmi začaly jednat.

Alexe to ale neodradilo, nyní se snaží dohodnout na odměně s firmou IGT, jejíž dceřinou firmou je Atronic, další rakouský výrobce automatů.

„Jejich přístroje jsou o něco robustnější a některé jejich stroje prolomit bylo výzvou. Obecně je ale jejich zabezpečení slabé,“ chlubí se.

Konstruktéři automatů podle něj nechávají spoustu dvířek, kterými se hacker s nelineárním uvažováním do automatů stejně nakonec dostane. Někdy sní o tom, že své know-how zveřejní zdarma pro každého. Tento scénář pojmenoval jako zombie apokalypsu, která by mohla zničit průmysl výherních automatů a svět učinit o něco lepším.

Související články:

Hackeři zaútočili na bitcoinovou burzu. Ukradli miliony a data uživatelů

Cvičiště Ukrajina. Země slouží Rusům jako testovací polygon pro kyberválku

Šifrovací síť Telegram bude blokovat radikální obsah


Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Počet hodnocení: 1 | Průměrné hodnocení: 5.00

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Vliv různých výdělků na výši důchodu
Na co nezapomenout v daňovém přiznání: Přehled daňových slev I.
5 případů, kdy musí důchodci podat daňové přiznání
Studentům se daňové přiznání vyplatí
Jak, kdy a kam zaplatit daň z příjmu
Auta
Posvítili jsme si na elektromobily: jsou opravdu tak…
Na západ, soudruhu! Svezli jsme se legendárním autobusem Š11 v dálkovém provedení
Land Rover Defender Works V8 je zážitek, na který se nezapomíná (první jízdní dojmy)
Pohnuté osudy automobilek východního bloku: Přežilo jich jen pár
Také Audi bude mít svou „X6“. Q8 se představí v červnu a dočká se verze RS
Technologie
Jak vytvořit z fotek video v Zoner Photo Studiu X
Xbox One nebyl nikdy levnější než teď. Základní verze je za 5000 Kč
Stáhněte si zdarma PC hru Medal of Honor: Pacific Assault
Marvell uvádí na trh čipy pro 400Gb/s Ethernet. Datacentra čeká velké zrychlování
Google, Facebook, Amazon. Digitální daň z obratu velkých firem v EU má být tři procenta
Hry pro příležitostné hráče