El Camino Tapas Restaurant: poznávací zájezd Španělskem - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

El Camino Tapas Restaurant: poznávací zájezd Španělskem

,
El Camino Tapas Restaurant: poznávací zájezd Španělskem
Zdroj: Hynek Glos

Tapas v autentické podobě ve všech myslitelných podobách. Přečtěte si recenzi restaurace El Camino Tapas Restaurant.

Jakkoli to může znít zvláštně, donedávna platilo, že na nejlepší španělské tapas u nás se musíte vypravit do Mariánských Lázní. Mezi desítkami prodejen kebabu z mraženého polotovaru vynikala restaurace Medité, která podávala jídla vysoce převyšující gastronomickou úroveň tohoto lázeňského města. Dlouho se šuškalo, že majitel podniku David Bohm se snaží najít vhodné prostory v Praze, kam by restauraci přestěhoval. Prostory našel a začátkem prosince loňského roku otevřel nedaleko náměstí Jiřího z Poděbrad El Camino Tapas Restaurant.

El Camino se od Medité liší pochopitelně lokalitou a interiérem. Vše podstatné ale zůstalo při starém. Do Prahy se přestěhoval nejen koncept, ale i nejdůležitější členové personálu a na menu nového podniku se objevila i některá známá a osvědčená jídla jako třeba grilovaná chobotnice s plátky brambor a šafránovou omáčkou aioli.

Mimořádná obsluha

Nabídka zahrnuje studené tapas, polévku, teplé tapas ze zeleniny, masa i mořských plodů a větší porce jako právě zmiňovanou chobotnici, u kterých se předpokládá sdílení mezi více strávníky. Výběr je složitý, protože jakmile pohlédnete do jídelního lístku, dostanete chuť téměř na vše. A přestože jsou jídla v menu popsána i v češtině, pod některými pokrmy je těžké si představit něco konkrétního.

Tady přichází na řadu velká devíza restaurace, a to mimořádně dobrá obsluha. Pozorné a milé chování servisu k hostům by měla být samozřejmost, ale všichni víme, že při dnešní situaci na pracovním trhu je to spíše příjemný bonus. V tomto případě je přívětivost obsluhy a schopnost zareagovat na sebebezvýznamnější…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?