Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Průmysl není jen továrna s komínem

Proběhla konference k tématu podpora kulturních a kreativních průmyslů.

Potřebujete pro své plány peníze skutečně rychle? Rychlá půjčka to umí

Rychlá půjčka bývá obvykle spojována spíše s mini úvěry na pár dnů, které sjednáte online…

Vychází druhý díl sběratelské lahůdky Kronika první republiky 1919

Na půdě České národní banky byla slavnostně představena Kronika první republiky, díl 1919…

ilustrační foto
ilustrační foto
Autor: Profimedia.cz

Základy používání hardwarové peněženky na kryptoměny

07. října, 18:27 - David Beck
ilustrační foto
ilustrační foto
Autor: Profimedia.cz
07. října, 18:27

V minulých dílech seriálu o kryptoměnách jsme si řekli, proč investovat do kryptoměn a jak přemýšlet o jejich zabezpečení. Nyní se podíváme na to, jak pracovat s hardwarovou peněženkou.

Zapečetěný obal

Po nákupu hardwarové peněženky vždy zkontrolujte, zda je obal neporušený. Výrobci své peněženky většinou dodávají ve velice dobře zalepeném obalu, který není možné otevřít, aniž by se poškodil. Sám objednávám hardwarové peněženky pouze na stránkách výrobců a ne na e-shopech, které je jen přeprodávají. Nechci, aby do cesty vstupovaly další subjekty, které se k peněžence, kterou koupím, dostaly fyzicky a mohly s peněženkou manipulovat.

Aktuální firmware

Jakmile peněženku vytáhnete z obalu, bude do ní třeba nahrát firmware. Nemusíte mít ale strach, celým procesem vás provede srozumitelný průvodce a za pár minut bude hotovo.

Poté je jednou za čas nutné jej aktualizovat. Dochází k bezpečnostním vylepšením, k přidávání nových kryptoměn a dalším změnám, které je třeba zohlednit při používání peněženky. Proto je třeba používat nejnovější firmware, abyste byli v bezpečí. Vždy, když vám to peněženka nabídne, udělejte to.

Uložený a zálohovaný seed

Při instalaci vás peněženka vyzve k vygenerování tzv. seedu - 12 nebo 24 slov, která budou později sloužit k jejímu obnovení. Může se stát, že peněženku ztratíte, rozbijete nebo vám ji v nejhorším případě někdo ukradne. Od toho je tu právě záloha v podobě seedu. Prostě si koupíte novou peněženku, do které tato slova v přesném pořadí zadáte a tím „starou“ peněženeku obnovíte – včetně kryptoměn, které jste v ní měli uložené.

Hardwarové peněženky Trezor a Ledger Nano