Uhlíkové mince. Palaščák spustil kryptoměnu krytou emisními povolenkami - Euro.cz

Přihlášení

Uhlíkové mince. Palaščák spustil kryptoměnu krytou emisními povolenkami

,
Uhlíkové mince. Palaščák spustil kryptoměnu krytou emisními povolenkami
Zdroj: Hynek Glos/Euro

Skupina Amper Jana Palaščáka chce s novou virtuální měnou prorazit hlavně v Německu a Rakousku.

Zakladatel energetické skupiny Amper Holding Jan Palaščák představil novou virtuální měnu CO2IN. Ta je založena na obchodu s emisními povolenkami, který se tím poprvé v historii otevírá soukromým osobám.

Zajímá vás investice do kryptoměn?

„Podnikům dovolí tato virtuální měna v kombinaci s úsporami energií či instalací bezuhlíkových zdrojů snížit svoji bilanci CO2 na čistou nulu. A města mohou placení pomocí CO2IN integrovat do svých aplikací,“ vysvětluje Palaščák.

Měna sází na současný trend v ochraně životního prostředí a umožní jednotlivcům i firmám snadno přispívat k omezování klimatické změny. Je to také první virtuální měna, která je přímo kryta reálnou hodnotou, a to v pevném kurzu 100 CO2IN za jednu emisní povolenku. Uživatel si CO2IN nakoupí prostřednictvím aplikace a může s nimi platit či je prodat.

„Obecně přitom platí, že čím více se bude CO2IN používat, tím více povolenek v něm bude vázáno, a tedy staženo z trhu. Což nejenže urychlí modernizaci směrem k bezuhlíkové ekonomice, ale také může dále udržovat a zvyšovat hodnotu měny,“ dodává Palaščák.