Menu Zavřít

UniCredit se dohodla s odbory v Itálii na propouštění

5. 2. 2017
Autor: Profimedia.cz

Největší italská banka UniCredit se dohodla s odbory v Itálii na propuštění 3900 zaměstnanců. Dohoda přichází v době, kdy se banka připravuje na důležitou rekordní emisi nových akcií za 13 miliard eur (351,4 miliardy Kč), napsala agentura Reuters.

Nový generální ředitel UniCredit Jean Pierre Mustier představil v prosinci podnikatelský plán, jehož důležitou součástí je zrušení 14.000 pracovních míst do roku 2019. Plán, který má posílit rozvahu banky, také počítá s prodejem špatných úvěrů za 17,7 miliardy eur.

UniCredit uvedla, že kvůli propuštění 5600 zaměstnanců zaúčtuje ve čtvrtém čtvrtletí mimořádné náklady na restrukturalizaci 1,7 miliardy eur. Kromě Itálie se banka dohodla také na zrušení pracovních míst v Německu a Rakousku.


Přečtěte si komentář k problémům další italské banky od Miroslava Zámečníka:

Komentář: Italská kráska v nesnázích

Problémy světové osmičky. Italské bankovnictví je v krizi, zadlužená vláda mu není schopna pomoci.


V Itálii se propouštění uskuteční na dobrovolném základě. Banka se rovněž zavázala, že v příštích třech letech přijme 1300 nových zaměstnanců.

UniCredit v pondělí spustí prodej nových akcií. Zisk z prodeje má pomoci zmírnit loňské ztráty banky vzniklé hlavně odpisy špatných úvěrů.

Přehled cen akcií Unicredit v posledních měsících:

EBF24

UniCredit Chart

Zdroj: Ieconomics


  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).