Menu Zavřít

Šéf ČSOB Pojišťovny Vladimír Bezděk rezignoval

24. 10. 2018
Autor: Profimedia.cz

Předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Pojišťovny Vladimír Bezděk rezignoval na svou pozici. Po dohodě s vedením skupiny ČSOB se přeruší vzájemná spolupráce k 31. říjnu 2018. V příštích dnech se předají zodpovědností a agendy v rámci nynějšího týmu vedení ČSOB Pojišťovny. Výběr nového generálního ředitele bude zahájen v následujících dnech.

„V ČSOB Pojišťovně a potažmo ve finanční skupině ČSOB jsem strávil více než tři roky a bylo to bezesporu nejzajímavější a nejšťastnější období mé dosavadní profesní kariéry. Nicméně jsem se rozhodl tuto spolupráci ke konci tohoto měsíce ukončit. S vedením skupiny ČSOB se rozcházíme gentlemansky a v dobrém,“ uvedl Bezděk.

Bezděk zahájil profesní dráhu v roce 1997 v České národní bance. V období 2004 až 2005 a rovněž v roce 2010 současně vedl expertní skupiny vlády České republiky zabývající se přípravou penzijní reformy. V letech 2007 až 2010 byl generálním ředitelem a předsedou představenstva Aegon ČR. V září 2010 se stal šéfem Generali na Slovensku. Od srpna 2013 byl generálním ředitelem a předsedou představenstva Penzijní společnosti České pojišťovny. Poté působil jako prezident Asociace penzijních fondů.

KL24

Na konci června pojišťovna podle dat České asociace pojišťoven vybrala na pojistném pět miliard korun, což s podílem na trhu 7,6 procenta znamenalo čtvrté místo. ČSOB Pojišťovna je univerzální pojišťovna, která má přes milion klientů. Její akcie vlastní belgická pojišťovna KBC Verzekeringen z nadnárodní skupiny KBC.

Dále čtěte:

Šéf ČSA Sinčák končí ve funkci

ČSOB klesl v pololetí čistý zisk o pětinu. Počet klientů se zvýšil o pět tisíc

  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).