Menu Zavřít

Sazka loni zvýšila zisk o víc než třetinu. Kvůli koronaviru přibylo sázejících na internetu

30. 4. 2020
Autor: Profimedia

Čistý zisk sázkové společnost Sazka Group ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka loni meziročně vzrostl o 35 procent na 311 milionů eur (8,4 miliardy korun). Hrubé tržby z přijatých sázek stouply o šest procent na 1,91 miliardy eur (51,8 miliardy korun).

Firma zvýšila ziskovost na všech svých trzích a zvýšila podíl v největší řecké sázkové firmě OPAP, uvedl generální ředitel skupiny Sazka Robert Chvátal. Ve firmě OPAP, která je čtvrtou největší sázkovou firmou v Evropě, má Sazka Group podíl 40 procent.

Sazka v polovině dubna oznámila, že OPAP získal 51 procent ve firmě Stoiximan, který je největším řeckým poskytovateli online sázek. Obě firmy se zároveň domluvily, že OPAP odkoupí dalších 34 procent. Tento krok ještě podléhá schválení řeckého regulátora.

Podle Chvátala byla letos činnost skupiny ovlivněna opatřeními proti šíření koronaviru, žádná firma ze skupiny však podnikání nepřerušila. Při zavření některých poboček se zvýšil podíl online sázek. „V současné době se mnoho omezení, kterým naše maloobchodní sítě podléhají, postupně ruší," doplnil.

EBF24

Sazka Group kromě OPAP drží podíly v české společnosti Sazka (100 procent), italské společnosti LottoItalia (32,5 procenta), rakouských Casinos Austria (38,2 procenta ). Stoprocentním vlastníkem Sazka Group je skupina KKCG.

  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).