Šampion Carlsen koupil od šachového amatéra tréninkovou platformu. Za milion liber

4. 9. 2019
Zdroj: Profimedia.cz

Norský vládce světové šachovnice Magnus Carlsen koupil většinový podíl v provozovateli šachové tréninkové platformy Chessable. Její zakladatel, 21letý student psychologie David Kramaley, se stal novým britským milionářem.

Amatérský šachista Kramaley založil webovou aplikaci Chessable v roce 2016 s využitím vědecky podložených poznatků a metod výuky královské hry. Stránka zažila v uplynulém roce velký nárůst popularity, což neušlo ani nejlepšímu hráči současnosti.

„Myslím, že je to nástroj, který může efektivním způsobem zlepšit hru šachistů nejrůznějších úrovní,“ vyjádřil se Carlsen na adresu Chessable. „Je působivé, co David se svým týmem dokázal za tak krátkou dobu,“ dodal.

[democracy id="1537"]

Carlsenova společnost Play Magnus podle webu deníku The Times za Chessable zaplatila částku přesahující jeden milion liber (28,5 milionu korun). Zároveň se zavázala k investici dalšího půl milionu (14,2 milionu korun) na rozvoj platformy.

Kramaley stránku zakládal s pomocí amerického trenéra Johna Bartholomewa, že ji však za pár let prodá světovému šampionovi, si nepředstavoval ani ve snu. „Že nás kupuje mistr světa a pravděpodobně nejlepší hráč všech dob, je neuvěřitelné,“ komentoval transakci. „Aplikace je navržena tak, aby co nejefektivněji zlepšila hraní kohokoli a nyní nás začínají brát vážně i top hráči,“ dodal.

Carlsen (ročník 1990) je mistrem světa od roku 2013. Ve 13 letech získal jako třetí nejmladší v historii titul velmistra. V květnu 2014 dosáhl historicky nejvyšší hodnoty šachového ratingu Elo – 2882 bodů.

Dále čtěte:

Ekonomika superstar. V hudebním průmyslu vítěz bere vše

Videoherní průmysl si líže rány po Trumpově kritice. Velkým společnostem klesly akcie

Nabídka, která se odmítá: Facebook těžko sháněl partnera k rozvoji kryptoměny

  • Našli jste v článku chybu?