Německá farmaceutická skupina Novartis smí zcela ovládnout českého prodejce generických léčiv Hexanel. Fúzi pražské firmy s německým Hexanelem povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Fúze je prvním krokem ke sloučení Hexanelu se společností Sandoz.Hexanel se má časem spojit s generickou divizí Novartisu, firmou Sandoz.
Německá farmaceutická skupina Novartis smí zcela ovládnout českého prodejce generických léčiv Hexanel. Fúzi pražské firmy s německým Hexanelem povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Fúze je prvním krokem ke sloučení Hexanelu se společností Sandoz.
Hexanel se má časem spojit s generickou divizí Novartisu, firmou Sandoz. Ta už v Česku Hexanel organizačně zastupuje. Poté, co bude Novartis prostřednictvím firmy Sandoz stoprocentním vlastníkem Hexanelu, bude se v Česku používat jen značka Sandoz a značka Hexanel zanikne.