Menu Zavřít

HBO a Netflix na další týden: Návrat upírů, zločin století či nový psychologický thriller

Autor: Redakce
 Netflix a HBO GO jsou v tuzemsku jasně nejpopulárnější streamovací platformy, každý měsíc nás zásobují desítkami nových seriálů a filmů. Proto nově přinášíme pravidelný přehled několika nejočekávanějších projektů, které si na obou službách můžete užít v průběhu následujícího týdne. Další tipy i spoustu zajímavostí ze světa seriálů najdete každý den na serveru

Edna.cz, který stejně jako Euro.cz patří do portfolia vydavatelství Internet Info.

A co si tedy na Netflixu a HBO GO pustit v týdnu od 10. května?

Castlevania

Populární anime seriál, který vychází ze stejnojmenné hry od Konami, se v květnu rozloučí poslední sérií. Trevor Belmont se vrací v posledním dobrodružství, ve kterém bude muset čelit rostoucímu šílenství svého spojence Alucarda i dalším hordám upírů. Konec Castlevanie nás ale určitě nemusí mrzet, neboť Netflix má v plánu několik dalších spin-offů.

Foto: Netflix

Závěrečné díly Castlevanie uvidíme na Netflixu 13. května.

Halston

Oblíbený skotský herec Ewan McGregor aktuálně po letech odkládání natáčí seriál Obi-Wan Kenobi, ve kterém se vrátí v roli moudrého mistra Jedi. Ještě předtím si jej ale dosyta užijeme v nové netflixovské minisérii o proslulém módním návrháři, který v sedmdesátých letech určoval trendy nejen hollywoodské módy. V dramatickém příběhu uzříme Halstonovy homosexuální avantýry i jeho vztahy s předními hereckými hvězdami, vedle McGregora se pak z hereckého ansámblu můžeme těšit na Roryho Culkina nebo Billa Pullmana.

Foto: Netflix

Životopisná minisérie dorazí na Netflix 14. května.

Love, Death & Robots

Z anime antologie, která je sama určitým převyprávěním kultovního Heavy Metalu z osmdesátých let, se vyklubal velký netflixovský hit, který nyní pokračuje druhou řadou. V osmi nových epizodách znovu uvidíme zcela rozdílné příběhy od nejrůznějších animátorů. Pod pečlivým vedením Tima Millera a Davida Finchera se můžeme těšit na dabing Michaela B. Jordana či Anthonyho Marka Barrowa.

Foto: Netflix

Nových příběhů oblíbené antologie se na Netflixu dočkáme 14. května.

Žena v okně

Netflix v poslední době investuje velké peníze do vlastních originálních snímků, ještě více jej ale stojí nákupy už hotových filmů od jiných studií, jež pak prezentuje rovněž jako Netflix Originals. Jedním z nich je i nový psychologický thriller Žena v okně, který pro Fox 2000 Pictures natočil Joe Wright. Jeho snímek sleduje příběh agorafobičky, jež se spřátelí se svými sousedy, ale jednou z okna vidí něco, co vidět neměla. Po záhadném zmizení jedné ženy se dostává na tenký led a celý příběh se pomalu zamotává, díky čemuž nevíme, co je pravda a co ne. V hlavní roli uvidíme Amy Adams, kterou doplní Gary Oldman, Julianne Moore nebo Wyatt Russell.

Foto: Fox 2000 Pictures, Netflix

Po sérii odkladů uvidíme Ženu v okně na Netflixu už 14. května.

Nová nadílka licencovaných snímků

Netflix 1. května neuvedl moc nových snímků s koupenou licencí, tento nedostatek ale napraví v neděli 16. května, kdy do jeho nabídky přibudou například následující filmy:

Ex Machina (komorní sci-fi o strastech umělé inteligence)

Chlapectví (krásný příběh o dospívání jednoho kluka)

Konečně doma (roztomilá pixarovka o mimozemšťanech hledajících nový domov)

Let číslo 93 (historická rekonstrukce událostí 11. září 2001)

R.I.P.D. - URNA: Útvar rozhodně neživých agentů (hvězdně obsazená akční komedie o partě neživých poldů)

Říjnové nebe (kouzelný příběh amatérských konstruktérů vesmírných raket)

Tlumočnice (politický thriller se Seanem Pennem a Nicole Kidman)

Tučňáci z Madagascaru (spin-off populárního animáku soustředící se na partu nesmírně schopných tučňáků)

Foto: Universal Pictures

Zločin století

HBO v květnu prozatím nenabízí moc nových hitů, proto budeme musit vzít zavděk novým dvojdílným dokumentem Zločin století, jenž se zaměřuje na kontroverzní Oxykodon a jeho neblahé následky na organismus. Minisérie oscarového tvůrce Alexe Gibneyho nám ukáže, kterak Oxykodon v USA může přímo či nepřímo za smrt téměř půl milionu lidí a že jeho distribuce v lékařských kruzích mnohdy není úplně legální.

ebf 24 - tip duben

Foto: HBO

Nového dokumentu se na HBO GO dočkáme 11. května.

  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).