Menu Zavřít

Harley i Porsche: pět nejočekávanějších elektrovozidel

12. 3. 2019
Autor: Profimedia.cz

Elektromobily získávají v automobilovém průmyslu stále silnější postavení, očekává se, že postupem času úplně vytlačí klasické vozy. Podívejte se na pět nejočekávanějších elektrovozidel podle webu MarketWatch.

Harley-Davidson LiveWire

Nezačínáme automobilem, ale motocyklem slavné značky Harley-Davidson. Tvůrci elektrické motorky slibují, že zrychlení z nuly na sto kilometrů za hodinu zvládne za tři a půl vteřiny a na jedno nabití ujede až 180 kilometrů. Do prodeje by měl LiveWire jít letos na podzim v Severní Americe a západní Evropě za necelých 30 tisíc dolarů.

 Harley-Davidson LiveWire

FF 91 od Faraday Future

Společnost Faraday Future se loni potýkala s finančními problémy, svůj očekávaný model FF 91 chce ale i tak letos uvést na trh. Zrychlení z nuly na sto by měl zvládnout už za 2,4 vteřiny, 130kWh baterie má vydržet až 560 kilometrů. O ceně se stále spekuluje, FF 91 bude ale stát nejméně 120 tisíc dolarů, některé zdroje mluví až o 300 tisících dolarech.

 FF 91 od Faraday Future

Byton M-Byte

Čínská společnost Byton přichází s modelem, v jehož výbavě je i 48palcová obrazovka, zdaleka největší, která se objevuje v sériově vyráběných automobilech. Operační systém auta bude možné ovládat hlasem. Elektromobil půjde na trh se dvěma variantami baterií – 71 a 95 kWh – s dojezdem od 400 do 525 kilometrů. Jeho cena by se měla pohybovat kolem 45 tisíc dolarů.

 Byton M-Byte

Porsche Taycan

Skalní fanoušci Porsche protestují, milovníkům klasiky přechod k elektromobilitě nevoní. Porsche už eviduje 20 tisíc předběžných objednávek na model Taycan, který by se měl vyrábět ve třech verzích. Za tu nejdražší zaplatí zájemci až 200 tisíc eur. Taycan by se měl nabít za čtyři minuty na dojezd 100 kilometrů. Porsche elektromobilům věří, do roku 2022 do nich chce investovat šest miliard eur, v roce 2025 už chce mít polovinu všech aut elektrických nebo hybridních.

 Porsche Taycan

KL24

Audi e-tron

Rodinné SUV od Audi se silnou 95kWh baterií, jejíž půlhodinové nabití by mělo vydržet téměř 260 kilometrů. Do systému vozu bude integrován digitální asistenční program Alexa od Amazonu. Pasažéři na zadních sedadlech navíc budou moci vyzkoušet virtuální realitu. Do prodeje v USA by e-tron měl jít ještě před polovinou letošního roku. Zájemce vyjde na 74 800 dolarů.

 Audi e-tron

  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).