Přejete si spát vedle lva, nebo raději geparda? Australská zoo nabízí nevšední turistický zážitek - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Přejete si spát vedle lva, nebo raději geparda? Australská zoo nabízí nevšední turistický zážitek

,

Dostat se k těmto hrozivým, leč majestátním šelmám blíž už v podstatě snad ani nejde. Tedy pochopitelně za předpokladu, že kvůli takovému setkání zrovna nehodláte riskovat svůj vlastní život. Díky nápadu Richarda a Maureen Tindalových z australské Canberry dostanete možnost pozorovat lvy, tygry, gepardy, ale třeba i lemury či žirafy ze vzdálenosti několika málo centimetrů klidně i celých 24 hodin, a přesto budete neustále v naprostém bezpečí.

Abyste mohli takový pocit na vlastní kůži zažít, musíte se vydat do Národní zoologické zahrady a akvária v australském hlavním městě Canberra a zarezervovat si pokoj v místním luxusním hotelu Jamala Wildlife Lodge. Ještě před tím si však zkontrolujte, že na to skutečně máte. Za jednu noc strávenou v tomto neobvyklém rezortu totiž zaplatíte v přepočtu i téměř 25 tisíc korun. Utracených peněz však rozhodně litovat nebudete.

Vedle koho budete spát, do poslední chvíle netušíte

Coby návštěvník dostanete na výběr ze široké škály pokojů s překrásným výhledem na tato impozantní zvířata. Kdo bude vaším novým (skoro) spolunocležníkem, se však v některých případech dozvíte teprve až na místě. V okamžiku provádění rezervace budete hotelem, respektive zoologickou zahradou vyzváni pouze k tomu, abyste se uvedli seznam tří vámi oblíbených živočichů, s nimiž byste se chtěli takto zblízka setkat. Čí přítomnost si vysloužíte, už bude překvapení.

Že se jedná o trochu drahou „srandu“? Ovšem jak ukazují čísla, dveře bungalovů se zde jen tak netrhnou. Kapacita hotelu bývá pravidelně využita z 85 až 90 procent a řada lidí se sem ráda vrací nebo se tu dokonce ubytuje i na delší dobu.

„Rekordmanem je žena, která zde zůstala pět nocí. Na konci pobytu už byla skoro jako člen rodiny,“ cituje manažerku Jamala Wildlife Lodge Amandu Meadovou server CNBC.

Ostatně i ona sama je zářným příkladem toho, že podlehnout kouzlu takto výjimečného rezortu uprostřed zoologické zahrady je velmi snadné. Poprvé sem totiž přijela před čtyřmi roky se svým manželem, aby tu společně oslavili výročí. Hotel ji však uchvátil natolik, že se rozhodla skončit v zaměstnání, kde působila posledních 16 let, a jen o pouhý měsíc později zde začala pracovat coby jeho manažerka.

Safari na australský způsob

Pobyt v Jamala Wildlife Lodge nicméně není jen o „pouhém“ pozorování divoké zvěře zpoza tlustého skla. V jistých případech si můžete některé živočichy i sami pohladit, či je dokonce nakrmit. Stačí si vybrat ubytování v některém z takzvaných treehousů, jež jsou umístěny dostatečně vysoko na to, abyste z jejich terasy pohodlně dosáhli na zvídavé žirafy, které se procházejí v přilehlé zahradě.

Díky tomu si tak vůbec nepřipadnete, jako byste se zrovna nacházeli v australském hlavním městě, nýbrž v nějakém tisíce kilometrů vzdáleném safari parku.  

„Lidé, kteří byli v Africe, nám často říkají, že tento zážitek je stejný, jako kdyby byli přímo tam. A to je ten nejlepší kompliment ze všech,“ uzavírá Meadová.

Zdroj: ww.cnbc.com, www.jamalawildlifelodge.com.au

Čtěte také:

Místo lodí tanky. Jordánské město láká na potápění v nevšedním podmořském světě

Slunce, pláž a rock´n´roll. Na Floridě brzy otevřou unikátní hotel ve tvaru kytary

Na nákup do přírody. V Dubaji roste jedinečný obchodní dům  

Ohodnoťte tento článek
Diskuze