Zonky ze stáje Kellnerovy PPF má za sebou rekordní měsíc. Klientům půjčila přes 600 milionů - Euro.cz

Přihlášení

Zonky ze stáje Kellnerovy PPF má za sebou rekordní měsíc. Klientům půjčila přes 600 milionů

,
Zonky ze stáje Kellnerovy PPF má za sebou rekordní měsíc. Klientům půjčila přes 600 milionů
Zdroj: Zonky
  • P2P úvěrová společnost Zonky rozpůjčovala v březnu rekordních 605 milionů korun

  •  Počet klientů s půjčkou byl na konci března 69 tisíc, počet investorů pak přesáhl 44 tisíc

  • Za loňský rok vytvořila firma ztrátu 34 milionů

Zonky v březnu půjčilo svým klientům přes šest set milionů korun. To je největší objem půjčených peněz za jeden měsíc v historii firmy. S aktuálním počtem 98728 úvěrových smluv se Zonky navíc výrazně přiblížilo jubilejní 100tisící půjčce, oznámila společnost v tiskové zprávě.

„Ke skvělým obchodním výsledkům určitě napomohly také úpravy, které jsme minulý měsíc u naší půjčky provedli. Navýšili jsme limit půjčky až na 900 tisíc korun a zároveň jsme prodloužili maximální dobu splácení na deset let. Klienti mají o půjčky s novými parametry velký zájem a tak očekáváme, že už v průběhu dubna poskytneme půjčku s pořadovým číslem sto tisíc,“ uvedl generální ředitel Zonky Jiří Humhal (na titulním snímku).

Zonky působí v oboru takzvaných P2P (peer-to-peer) půjček. Propojuje zájemce o půjčku s lidmi, kteří mají volné prostředky a jsou ochotni podstoupit jisté investiční riziko výměnou za zajímavý úrok. Počet klientů s půjčkou byl na konci března 69 tisíc, počet investorů pak přesáhl 44 tisíc.

Signi Ondřeje Synovce pomáhá firmám skoncovat s papírováním. Teď získala investici od „Spořky“

Zájem o půjčky přitom rostl už v roce 2020. „V loňském roce se nám dařilo navyšovat počet klientů, kteří si u Zonky berou půjčku, i počet klientů, kteří mají možnost do těchto půjček zainvestovat. A pokud bychom nemuseli vynakládat jednorázové náklady spojené s uzavřením expanze firmy do Španělska ve výši 40 milionů, zakončili bychom rok 2020 už v zisku,“ dodává Humhal.

Službu Zonky provozuje společnost Benxy s.r.o., za kterou stojí investiční skupina PPF nedávno zesnulého Petra Kellnera. V loňském roce vykázala Benxy  ztrátu ve výši 34 milionů korun. V meziročním srovnání to znamenalo snížení ztráty o 91 %. Hospodářský výsledek byl podle firmy v roce 2020 negativně ovlivněn také jednorázovými náklady na ukončení expanze do Španělska ve výši 40 milionů korun.

Od založení v roce 2014 poskytla Zonky lidem půjčky v celkové hodnotě 15 miliard korun.