Zisk přes 150 miliard. Banka Lloyds si vede nejlépe od roku 2006 - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Zisk přes 150 miliard. Banka Lloyds si vede nejlépe od roku 2006

, čtk,
Zisk přes 150 miliard. Banka Lloyds si vede nejlépe od roku 2006
Zdroj: Profimedia.cz

Britské bance Lloyds Banking Group vzrostl v loňském roce zisk před zdaněním o 24 procent na 5,3 miliardy liber (152,2 miliardy korun). Byl tak nejlepší od roku 2006. Největší poskytovatel hypoték v Británii rovněž oznámil, že odkoupí vlastní akcie za jednu miliardu liber a v příštích třech letech plánuje strategické investice za tři miliardy liber.

Generální ředitel António Horta-Osório v prohlášení uvedl, že loňský rok byl pro skupinu mezním rokem, protože banka se opět vrátila do soukromých rukou. V době finanční krize v roce 2008 musel banku převzít stát a dostala od daňových poplatníků na svou záchranu 20,5 miliardy liber. Výsledky však zaostaly za odhady analytiků, kteří čekali zisk až 5,73 miliardy liber.

Čistá úroková marže, hlavní měřítko ziskovosti, které představuje rozdíl mezi obdrženými úroky z úvěrů a úroky, které vyplatí z vkladů, stoupla na 2,86 procenta. Banka také učinila pokrok ve snižování nákladů, poměr nákladů k příjmům se snížil na 46,8 procenta z 48,7 procenta.

Vývoj hodnoty akcií Lloyds Banking Group
Lloyds Banking Group Chart

Banka hodlá v příštích letech investovat hlavně do digitální technologie a zaměstnanců. Chce si však udržet i síť poboček, napsala agentura Reuters.

Čtěte dále:

Rozhodnuto. Sazka vstoupí na londýnskou burzu

Pokus o velký comeback: proč Dell zvažuje návrat na burzu?

Pracujte v Unii, láká Česko Brity ke stěhování

Ilustrační foto