Z Penamu a United Bakeries se odštěpí šest pekáren. Agrofert je musí prodat do poloviny roku - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Z Penamu a United Bakeries se odštěpí šest pekáren. Agrofert je musí prodat do poloviny roku

, čtk,
Z Penamu a United Bakeries se odštěpí šest pekáren. Agrofert je musí prodat do poloviny roku
Zdroj: Euro Jan Rasch

Od začátku ledna začíná fungovat nová pekárenská společnost PEK Group. Bude patřit pod koncern Agrofert, holding ji musí prodat do konce června 2020, jak mu nařídil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Půjde tak prakticky o třetího největšího hráče na českém trhu, první a druhý Penam a United Bakeries pod Agrofert patří. Majitelem Agrofertu byl do předloňského února premiér Andrej Babiš, následně jej vložil do svěřenských fondů.

„Vzniká tedy společnost pekáren, kterou musíme prodat do konce června 2020 a bude zásobovat cca 3500 prodejců (obchodů) ze šesti pekáren v Brandýse nad Labem, Rumburku, Strakonicích, Uherském Brodu, Znojmě a Šumperku. Nyní jsme ve fázi jednání s několika vážnými zájemci,“ řekl mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka. Detaily zatím komentovat nechtěl.

Jak dříve uvedl marketingový ředitel Penamu Martin Dolský, nová firma by měla mít obrat kolem 700 milionů korun.


Čtěte komentář: Okoralý rohlík od Andreje


Penam v Česku provozuje 11 pekáren a čtyři mlýny, převážně na Moravě. United Bakeries, která vyrábí pečivo například pod značkami Delta, Odkolek nebo Cerea, má přes 1000 zaměstnanců ve 13 pekárnách v Česku, většina výrobních kapacit je v Čechách. Za loňský rok firma vykázala tržby 2,28 miliardy korun.

Agrofert je největším subjektem v českém zemědělství a potravinářství, dvojkou v chemickém průmyslu a významným hráčem v lesnictví a médiích. Loni zaměstnával zhruba 33 tisíc lidí, z toho 22 tisíc v Česku.

Dále čtěte:

https://www.euro.cz/byznys/vzpruha-pro-agrofert-pekarny-penam-petinasobne-zvysi-zisk-1476824

Agrofert zavřel tři ze čtyř svých Pražských řeznictví. Projekt prý nesplnil očekávání

Dárek pro Tomana a Babiše. Zákon o významné tržní síle popírá svůj smysl