Vojenský výzkumák kupuje 80 lehkých obrněnců Iveco. Zaplatí 1,7 miliardy - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Vojenský výzkumák kupuje 80 lehkých obrněnců Iveco. Zaplatí 1,7 miliardy

,
Vojenský výzkumák kupuje 80 lehkých obrněnců Iveco. Zaplatí 1,7 miliardy
Zdroj: Hynek Glos/Euro

Nákup lehkých obrněných vozidel Iveco v průměru za 21 milionů za kus zprostředkuje firma Praga-Export, vzniknou z nich speciály pro protichemické vojsko.

Než Vojenský výzkumný ústav podepíše smlouvu s firmou Praga-Export, zakázku musí schválit česká vláda. Ta se k tomu chystá hned v pondělí 7. ledna. „Nákup vozidel je hlavní bod v materiálu, který se bude projednávat. Smlouva za 1,7 miliardy korun zahrnuje podvozky, některé speciální nástavby a příslušnou dokumentaci,“ popisuje ministerstvo obrany.

„V současné době jednáme s Vojenským výzkumným ústavem o smlouvě,“ reaguje Jiří Lojan, výkonný ředitel Praga-Export. Pavel Čuda, šéf vojenského výzkumáku, dodává, že finální kontrakt na vozidla bude moct uzavřít až poté, co jeho záměr posvětí česká vláda.

Lehké obrněnce se stanou základem speciálních vozidel S-LOV CBRN, které má od výzkumáku získat protichemická jednotka české armády v Liberci. Za osmdesátku speciálů bude ministerstvo obrany svému Vojenskému výzkumnému ústavu platit celkově 5,1 miliardy korun, dodávky mají probíhat v letech 2020 až 2022.

Čtěte také:

Další kupec nových letounů Aero L-39NG: až šest strojů pořídí státní LOM Praha

Komplikace pro vojenské nákupy? Náměstek pro vyzbrojování Koštoval skončil

Utrpení mladého Koštovala

Ondřej Stratilík