T-Mobile do března zvýšil zisk o čtyři procenta. Lehce mu stouply i tržby - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

T-Mobile do března zvýšil zisk o čtyři procenta. Lehce mu stouply i tržby

, čtk,
T-Mobile do března zvýšil zisk o čtyři procenta. Lehce mu stouply i tržby
Zdroj: Jan Sedlák

Mobilní operátor T-Mobile v prvním čtvrtletí zvýšil celkové tržby o 0,5 procenta na 6,557 miliardy korun. Provozní zisk stoupl o čtyři procenta na 2,85 miliardy korun.

Počet uživatelů mobilních služeb se zvýšil o jedno procento na více než 6,15 milionu zákazníků, přičemž téměř 3,9 milionu z nich tvořili zákazníci tarifní a přes 2,2 milionu zákazníků využívalo předplacené služby. Celkový objem přenesených dat v síti T-Mobile meziročně vzrostl o 25,3 procenta a přesáhl 13 TB.

Tržby z mobilních služeb přesáhly 4,5 miliardy korun. Průměrná měsíční útrata za mobilní služby (ARPU) byla 249 korun, což je o dvě koruny méně, než loni. Podíl nehlasových služeb na ARPU byl 50 procent.

Připojení k internetu ve fixní síti využívá 179 tisíc lidí, včetně 13 tisíc nových zákazníků získaných v prvním čtvrtletí. Televizi od T- Mobile na IPTV či satelitní platformě využívá na 47 tisíc zákazníků, tedy o 10 tisíc více než na konci předchozího čtvrtletí.

T-Mobile
T-Mobile Czech Republic je člen mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom. Na českém trhu působí od roku 1996.

Společnost spustila novou službu Magenta 1, která přináší zákazníkům výhody na základě spojení mobilních a pevných služeb pod jednu smlouvu. Zákazníci novou nabídku přijali, což odráží i výrazný nárůst prodejních fixních služeb a IPTV, které si dohromady za první tři měsíce roku připsaly 23 tisíc nových zákazníků.

„Před několika měsíci jsme ohlásili naše zaměření na služby na fixním a mobilním konvergovaném trhu, v němž spatřujeme budoucnost telekomunikačního odvětví. Pro nás v T-Mobile to znamená nejen investice do fixních technologií a budování optických sítí, ale také služby pro naše zákazníky,“ uvedl generální ředitel českého a slovenského T-Mobilu Milan Vašina.

T-Mobile se aktivně podílí na rozvoji sítí LTE-Advanced Pro a vývoji sítí 5G v rámci skupiny Deutsche Telekom. Během ledna a února otestoval technologii Massive MIMO (mMIMO) pro LTE, jež zároveň představuje jeden ze základních stavebních kamenů sítí páté generace.

Rozklad a strašidlo. Online svět je vydán na milost zločinu a korporátní i státní blahovůli

 Čip z produkce firmy Intel, ilustrační foto

Čtěte také:

Mobilní data za pár korun: daleko před Českem jsou Slovensko i Indie

Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež

O2 zvýšila zisk na 1,3 miliardy. Pomohly hlavně výnosy z mobilních dat


Ohodnoťte tento článek
Diskuze