PwC Legal ČR zvítězila v tendru pro právní poradenství GSA - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

PwC Legal ČR zvítězila v tendru pro právní poradenství GSA

, vhz,
PwC Legal ČR zvítězila v tendru pro právní poradenství GSA
Zdroj: čtk

Mezinárodní advokátní kancelář PwC Legal uspěla v tendru pro právní poradenství Agentury pro evropský globální navigační systém GSA. Tenderu, který agentura pořádala na konci minulého roku, se zúčastnily významné české i evropské advokátní kanceláře.

PwC Legal ČR bude v rámci vybraného konsorcia poskytovat právní poradenství pro systémy Galileo a EGNOS, a to zejména v oblastech práva veřejných zakázek, dále v oblastech soutěžního a smluvního práva či dalšího poradenství. Spolu s PwC Legal ČR tvoří vítězné konsorcium také PwC Legal Německo a advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík a Heuking Kühn Lüer Wojtek.

Za PwC Legal Česká republika vedl tým odpovědný za přípravu vítězné nabídky řídící partner kanceláře Bořivoj Líbal spolu s advokátem Milanem Fricem. Ti budou spolu se svými partnery v rámci konsorcia vedoucími poradenského týmu, který bude pro GSA poskytovat právní poradenství, a to především v oblastech práva veřejných zakázek, kde budou odpovědní zejména za právní zajištění a přípravu vyhlašovaných tendrů a uzavíraní smluv s dodavateli, kteří v těchto zakázkách zvítězí, a dále například v oblastech soutěžního a smluvního práva a ad hoc poradenství. Celkově je pracovní tým tvořen 18 konzultanty a dalšími odborníky z úspěšných advokátních kanceláří.

„Práce pro GSA pro nás představuje velkou odpovědnost a jsme nesmírně poctěni, že společně s kolegy z jiných advokátních kanceláří můžeme na tomto velkolepém evropském projektu pracovat,“ uvádí řídící partner PwC Legal ČR Bořivoj Líbal. „Určitě je teď před námi hodně práce, ale jsem přesvědčen, že náš tým, ve kterém je plno nadšenců pro moderní technologie, si s tím dokáže poradit. Práce na tomto projektu je skvělá příležitost, jak skloubit zájmy členů týmu s poskytováním právních služeb,“ doplňuje ho jeho kolega, advokát Milan Fric.

GSA je agentura založená Evropskou unií za účelem realizace satelitních programů Galileo a EGNOS a jako jediná ze všech evropských agentur má sídlo v Praze. Galileo je civilní satelitní navigační systém, který má na rozdíl od ostatních existujících navigačních systémů zlepšit přesnost určování polohy, což by mělo přinést výhody pro evropské občany. EGNOS je evropský geostacionární navigační systém, jehož účelem je, kromě zpřesnění funkčnosti a přesnosti systému Galileo, taktéž zpřesnění polohy ostatních navigačních systému, včetně dnes běžně užívaného GPS, který byl původně vyvíjen pro vojenské využití.