Papírny ve Štětí zahájily modernizaci za miliardy - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Papírny ve Štětí zahájily modernizaci za miliardy

, čtk,
Papírny ve Štětí zahájily modernizaci za miliardy
Zdroj: čtk

Papírny Mondi Štětí dnes zahájily rozsáhlou modernizaci závodu za téměř devět miliard korun. Cílem je zvýšit kapacitu, efektivitu a ekologičnost výroby. Papírna ve Štětí zaměstnává přes 740 lidí, modernizace podle vedení společnosti přinese další pracovní příležitosti ve firmě i u dodavatelů a podniků, které se budou podílet na stavebních pracích.

Největší investiční projekt v historii firmy nazvaný EcoFlex odstartoval zahájením výstavby nového regeneračního kotle, jehož uvedení do provozu se předpokládá na konci roku 2019. „Zavedení nejmodernější technologie je zásadní pro udržení přední pozice mezi výrobci speciálního a pytlového kraftového papíru v Evropě, pro budoucí rozvoj závodu a pro udržitelnost našeho podnikání,“ řekl ředitel Mondi Štětí Roman Senecký.

Ve Štětí se ročně vyrobí 500 tisíc tun výrobků jako jsou nákupní tašky, sáčky na pečivo, obaly, pevné pytle na cement, krabice na zeleninu, ovoce nebo hračky a další. „My tady ve Štětí máme téměř 70 let zkušeností a tradice, jak vyrábět papír. Zažili jsme mnoho úspěchů i výrazné krize. Od roku 2000 jsme součástí mezinárodní skupiny Mondi,“ shrnul Senecký. „Budujeme nyní Štětí jako hlavní evropské město pro výrobu papíru,“ dodal.

Poklepání na základní kámen v podobě kusu kmene se zúčastnil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). „Já jsem přijel proto, že firma Mondi se rozhodla investovat v České republice, ve Štětí, v Ústeckém kraji, tedy v regionu, ve kterém to ještě stále není jednoduché z hlediska života,“ řekl Sobotka. „Je to největší investice v papírenském průmyslu, přijel jsem proto, abych tuto investici ocenil,“ uvedl.

Projekt zahrnuje přestavbu linek, úpravu papírenských strojů na výrobu obalů a výstavbu nového kotle. Ten podle firmy umožní energetickou soběstačnost závodu, povede k nižším nákladům na energie a sníží ekologickou zátěž. Vedle toho se také zvýší výrobní kapacita buničiny, což vše podle Mondi položí základ pro případné další rozvojové projekty, kterými bude firma v budoucnosti reagovat na požadavky zákazníků a měnící se potřeby trhu.

Skupina Mondi zaměstnává zhruba 25 tisíc lidí ve více než třiceti zemích.

Čtěte také:

Papírny Brno vydělaly nejvíce od krize. Díky tržbám z tuzemska a úsporám

Papír, dřevo, potraviny. Miliardář Fiľo má v Česku velké plány

Ilustrační foto papírny