Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Autor: KKCG

Komárek koupil od Šmejce čtvrtinu Sazky za 16 miliard korun

21. května, 09:48  -  Jiří Zatloukal
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Autor: KKCG
21. května, 09:48

Karel Komárek zaplatil v rámci jednoho z největších tuzemských obchodů poslední doby Jiřímu Šmejcovi za 25 procent akcií Sazka Group 630 milionů eur (16,2 miliardy korun). Transakce ohodnotila celou loterijní skupinu Sazka Group na 65 miliard korun.

Čerstvý padesátník Karel Komárek uzavřel letos v březnu se skupinou Emma Capital Jiřího Šmejce smlouvu o nákupu čtvrtinového podílu v Sazka Group. Transakci na začátku května schválil český Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Teprve nyní je však jasné, kolik přesně Komárek Šmejcovi zaplatil. Podle zprávy představenstva Sazka Group o finanční asistenci, kterou na počátku května posuzovala poradenská firma E&Y, činila kupní cena 630 milionů eur (16,2 miliardy korun). Část této ceny uhradil Komárek v hotovosti, a to 210 milionů eur. Zbytek si půjčil od samotné Sazka Group, a to 420 milionů eur. Právě tímto úvěrem se zabývá zpráva o finanční asistenci představenstva loterijní skupiny.

Mluvčí Sazka Group Radek Němeček nechtěl záležitost komentovat a omezil se na vyjádření, že Holding Emma Capital Jiřího Šmejce si v rámci dealu ponechá akcie chorvatské sázkové kanceláře SuperSport, do které skupina vstoupila minulý rok.


Spor kolem Casinos Austria: